Policjant przejechał kobietę podczas pościgu

Drastyczny zapis wideo z pościgu amerykańskiej policji za niebezpieczną kobietą.

Zdjęcie

Uciekająca kobieta kilkukrotnie mierzyła do policjantów z pistoletu /
Uciekająca kobieta kilkukrotnie mierzyła do policjantów z pistoletu
/

Policja w Stanach Zjednoczonych znana jest z tego, że podczas pościgu nie przebiera w środkach. Nawet jeśli uciekający nie jest groźnym przestępcą, nie daje mu to żadnej taryfy ulgowej - policjanci bez wahania spychają auta uciekinierów z drogi, a nawet otwierają do nich ogień.

Nawet jednak pamiętając o tym, sceny, które rozegrały się w Oklahomie 18 marca, trudno nazwać inaczej, niż "drastyczne". Funkcjonariusze z miejscowości Tulsa poszukiwali 21-letniej Madison Dickson, która brała udział w kilku strzelaninach. Miała między innymi na koncie postrzelenie w głowę mężczyzny, podczas próby kradzieży jego samochodu.

Reklama

Poszukiwania kobiety zaprowadziły policjantów między innymi do jej rodziny, która ostrzegła funkcjonariuszy, że Madison "nie pozwoli wziąć się żywcem". Potwierdzeniem tego jest poniższy zapis wideo - widzimy na nim, jak kilka radiowozów dogania uciekającą pieszo kobietę, która, pomimo bycia w sytuacji bez wyjścia, mierzy do nich z pistoletu. Na nagraniu słychać również kilka wystrzałów.

Jeden z policjantów postanowił więc zatrzymać kobietę potrącając ją samochodem. W wyniku odniesionych obrażeń Madison Dickson zmarła. To, czy tak drastyczny sposób zatrzymania był zasadny, bada właśnie prokuratura okręgowa.

Drastyczne policyjne wideo /poboczem.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony