Policjant też człowiek i… lubi się pościgać!

Świetny przykład na to, że w szeregach policji pracują ludzie z poczuciem humoru i wyluzowanym podejściem do świata

Ten film was zaskoczy. W rolach głównych: policjant i motocyklista /poboczem.pl

Wyobraźcie sobie taką scenę: z dość szybko jadącym policyjnym Sprinterem zrównuje się motocyklista. Przegazowuje silnik, aby zwrócić uwagę funkcjonariuszy, wyciąga w ich stronę kciuk uniesiony w górę i dynamicznie odjeżdża. Na najbliższych światłach policjanci doganiają motocyklistę i co robią?

Nie, wcale nie zatrzymują go za domniemane przekroczenie prędkości (wszak jechał szybciej od nich), ani za zakłócanie spokoju poprzez przegazowanie silnika. Uchylają tylko okno, a na pytanie motocyklisty czy chcą się ścigać, jeden  z nich odpowiada... "możemy"!

Reklama

Chociaż dla wielu może brzmieć to jak historia opowiadana w prima aprilis, jest ona autentyczna o czym możecie przekonać się na poniższym wideo. Policjanci sugerują na nim nawet najlepsze miejsce do pojedynku ich maszyn!

Z jednej strony nasuwa się pytanie czy takie zachęcanie do ścigania się ze strony funkcjonariuszy jest na miejscu - wszak powinni dbać oni o bezpieczeństwo, a żadne zawody na publicznych drogach się do niego nie przyczyniają. Jednakże tego typu rozważania są raczej nie na miejscu - wynik pojedynku między Sprinterem, a dowolnym motocyklem jest wszak dość oczywisty.

Jeśli natomiast rzucimy okiem na komentarze pod tym filmem, który znalazł się już w mediach społecznościowych, widać jednoznacznie, że odebrany on został jako przykład na to, że policjant też człowiek. Oby więcej takich funkcjonariuszy, którzy potrafią spojrzeć na świat z przymrużeniem oka!

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony