Polowanie na kawałek asfaltu

Z czym wam się kojarzy safari? Dla nas to puszcza, dzicz i dreszczyk emocji, który zapewnia bliskie obcowanie z przyrodą i niebezpieczeństwem.

Zdjęcie

Coś dla fanów safari
/
Wydawać by się mogło, że w kraju o takim klimacie, jak Polska o safari można jedynie pomarzyć. Nic bardziej mylnego! Wystarczy, że wybierzemy się do Grodziska Dolnego, gdzie czekają nas niepowtarzalne emocje polowania.

Nowa droga do remontu

Wydawać by się mogło, że zbudowanie drogi, która wytrzyma dłużej, niż kilka miesięcy nie jest trudne. Rzymianom sztuka taka udawała się już tysiące lat temu. Na mapie Europy jest jednak pewien kraj, w którym drogę buduje się pięć razy dłużej, niż wynosi jej żywotność. czytaj więcej

Tym razem jednak nie będzie to polowanie ani na słonie, ani na hipopotamy, ani nawet na słynną opolską pumę. Na drodze powiatowej nr 1238 zapolujemy na prosty kawałek asfaltu. Pamiętajcie jednak, to wyprawa wyłącznie dla twardzieli. Zanim wyruszycie na szlak koniecznie zaopatrzcie się w UAZ-a z wyciągarką, saperkę, zapasowy komplet ogumienia i namiot, który pozwoli wam przenocować gdzieś na szlaku, jeśli trasa okaże się zbyt wymagająca.

Reklama

Aha, - pamiętajcie - pomimo ograniczenia prędkości do 5 km/h, musicie się spieszyć. Jeśli starosta zorientuje się, że ten pomnik drogowej inżynierii przyciąga turystów, na wzór autostrady A4 (która być może stanowiła dla drogowców inspirację) za przejazd pobierane będą zapewne opłaty.

Zobacz dziury na polskich drogach:

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony