Polski rolls-royce za 220 tys zł!

Określenie "Polak Potrafi" nie wzięło się znikąd. Jako jedna z niewielu nacji potrafimy przeżyć zarabiając 700 zł miesięcznie, kraść prąd z fotaradarowych słupów czy prowadzić auto mając we krwi tyle alkoholu, ile uśmierciłoby amerykańską drużynę baseballową.

Zdjęcie

   
   
Są też, niestety, rzeczy które - mimo nielicznych wyjątków - raczej nam nie wychodzą. Jedną z nich jest np. budowanie samochodów. Przez lata nie dorobiliśmy się nawet rozpoznawalnej poza granicami kraju marki. Na szczęście to, że w halach FSO łatwiej dziś złapać anginę niż pracownika nie oznacza wcale, że w Polsce nie buduje się już aut. Wystarczy trochę pogłówkować, a na co dzień można będzie jeździć nawet rolls-roycem...

Oto samochód, na który natrafiliśmy przypadkowo wertując motoryzacyjne ogłoszenia - polski rolls-royce, model ghost. Podobnie, jak te budowane w Wielkiej Brytanii, także ten bazuje na sprawdzonej - w tym przypadku przez dziesięciolecia - technice z Bawarii.

Zdjęcie

   
   

Reklama

Bazą do zbudowania auta było poczciwe BMW E32, którego produkcja rozpoczęła się równe ćwierć wieku temu. Nie oznacza to jednak, że samochód jest mobilnym skansenem motoryzacji. Auto zbudowano w oparciu o model 750i - jak przystało na rollsa - pod maską drzemie więc dwunastocylindrowy potwór o mocy 300 km.

We wnętrzu znajdziemy ponadto klimatyzację, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, komputer pokładowy, podgrzewane fotele czy system ESP. Co ważne, chociaż projekt wnętrza pozostawia nieco do życzenia, właścicielowi auta udało się też zachować typową dla rollsów cenę. Samochód może być wasz już za jedyne 220 tysięcy złotych!

Zdjęcie

   
   

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony