Porsche próbuje dotrzymać kroku Tesli

Mocne auto z napędem na tył i ręczną skrzynią biegów wymaga niezłych umiejętności. Których kierowca Caymana najwyraźniej nie miał.

Zdjęcie

. /
.
/

Tesla Model S znana jest z niesamowitych przyspieszeń, a samochód, w którym umieszczona była kamera, podobno używał trybu Ludicrous, dostępnego tylko w najmocniejszych odmianach modelu. Dzięki temu amerykański "elektryk" rozpędza się do 100 km/h w czasie poniżej 3 s.


Reklama

Nie musiał o tym wiedzieć kierowca Porsche, którego Cayman GT4 też nie należy do samochodów powolnych. Jego 6-cylindrowy bokser o pojemności 3,8 l generuje 385 KM, pozwala na sprint do 100 km/h w 4,4 s i osiągnięcie prędkości maksymalnej 295 km/h.

To niestety za mało, aby dotrzymać kroku Tesli. Co gorsza, kierowca Porsche chyba zapomniał, że przy tak dużej mocy na tylnej osi, dodawanie gazu w zakręcie może skończyć się źle. Szczególnie, że najwyraźniej, aby wykorzystać pełnię możliwości swojego Caymana, włączył tryb Sport Plus, który częściowo dezaktywuje ESP. Na szczęście wygląda na to, że z niczym się nie zderzył...

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony