Poważne zarzuty za jazdę motocyklem po galerii handlowej

Policja w Tarnowie ujęła kretyna, który na motorze jeździł po galerii handlowej. Swoje wyczyny nagrał i wrzucił do sieci. Wpadli również jego koledzy.

Zdjęcie

. /
.
/

Nagranie trwa niecałe dwie minuty. Widać na nim, jak szaleniec na motorze  - przy pomocy kolegów, którzy ułatwiają mu otwieranie drzwi i nagrywają video - wjeżdża do galerii handlowej na motorze. Kamerę ma zamontowaną na kasku.  Przejeżdża pomiędzy sklepami i klientami galerii. Ludzie odskakują od przejeżdżającego motoru. W końcu mężczyzna, także przy pomocy innego kolegi, wyjeżdża  z galerii handlowej drugim wejściem. 

Następnie ignoruje czerwona światło, przejeżdża po pasach, a następnie jedzie po chodniku pomiędzy pieszymi.

Policjanci nie mieli problemu z ustaleniem personaliów idioty na motocyklu. Okazał się nim 17-latek, który został zatrzymany już kilkanaście godzin po tym, gdy informacja o jego wyczynie dotarła na policję. Przy okazji zatrzymano również jednego z jego kolegów, 16-latka, który otwierał drzwi (fotokomórka) i nagrywał całe zdarzenie.

W piątek policja zatrzymała kolejne osoby zaangażowane w zdarzenie, w sumie dziewięć osób. Trójka spośród organizatorów to 17 i 18-latkowie. Odpowiedzą za wybryk jak dorośli; zostanie im jeszcze postawiony zarzut narażenia na niebezpieczeństwo osób, które znajdowały się na trasie przejazdu motocykla. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa pozostałej szóstki trafi do sądu rodzinnego.

Kierujący motocyklem nie miał uprawnień do prowadzenia jednośladu. Odpowie nie tylko za narażenie na niebezpieczeństwo odwiedzających galerię, ale również za złamanie kilku przepisów ruchu drogowego.

Cała sytuacja jest przestrogą dla innych młodych ludzi, którym nadmiar hormonów upośledza działanie mózgu. Ustalenie personaliów w dzisiejszych czasach naprawdę nie jest trudne... W tym przypadku konsekwencje będą wyłącznie prawne, ale mogło być znacznie gorzej...

Ten pseudeo "motocyklista" na pewno ma małego fiutka /poboczem.pl

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl
przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony