Prezydent ma 80 samochodów

Być może nasze vipy miewają poważne problemy z samolotami, ale za to na pewno nie narzekają na brak samochodów.

Zdjęcie

  Fot: Michał Niwicz /Agencja SE/East News
  Fot: Michał Niwicz
/Agencja SE/East News
Jak ujawniła "Rzeczpospolita", w Kancelarii Prezydenta, do dyspozycji urzędników jest aż osiemdziesiąt służbowych aut.

W Kancelarii zatrudnionych jest około 400 osób. Do tego dochodzi również 285 pracowników tzw. "gospodarstwa pomocniczego". Jak nie trudno zauważyć, ogółem w Kancelarii zatrudnionych jest więc około 700 osób. Oznacza to, że jeden służbowy pojazd przypada na dziewięciu pracowników.

Reklama

Każdego miesiąca, utrzymanie parku pojazdów pochłania 280 tys. zł, które wykładane są z pieniędzy podatników. W skali roku daje to niemal 3,4 mln złotych!

Na szczęście, taki stan rzeczy nie utrzyma się długo. W Kancelarii trwa właśnie program redukcji etatów, co skutkować ma również pozbyciem się części pojazdów. Już dziś do kasacji nadaje się siedem z nich.

Poseł PO Jerzy Budnik, przewodniczący Komisji Regulaminowej, która opiniuje projekt budżetu Kancelarii Prezydenta, zapewnił na łamach "Rzeczpospolitej", że przyjrzy się sprawie bliżej i poprosi o wyjaśnienia.

Jednym z głównych zadań postawionych przed nowymi pracownikami Kancelarii Prezydenta, którzy zastąpili już odchodzących urzędników Lecha Kaczyńskiego, ma być redukcja kosztów związanych z funkcjonowaniem urzędu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Autor:

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony