Prostytutki w nowym wdzianku...

Mimo że uprawiają najstarszy zawód świata do dziś wyjęte są spod prawa pracy, nie dorobiły się też żadnego związki zawodowego.

Zdjęcie

  Hiszpańskie prostytutki... /
  Hiszpańskie prostytutki...
/
Prostytutki - bo o nich mowa - nie mają w Polsce łatwego życia. Skwar, deszcz czy śnieg - wytrwale koczują na poboczu odziane jedynie w kuse spódniczki.

Niestety, w tym przypadku, nie tylko seks uznać można za mało bezpieczny. Przemarznięte panie, by się ogrzać, często włóczą się wzdłuż drogi co w znacznym stopniu przekłada się na bezpieczeństwo ruchu.

Reklama

Ponieważ wędrujące poboczami niewiasty trudno wypatrzyć z większej odległości, często "zainteresowany" kierowca nagle hamuje, co przy obecnym natężeniu ruchu może powodować pewne zagrożenia. Okazuje się jednak, że na wszystko jest sposób...

Zdjęcie

  Brak kamizelki? Będzie mandacik... /
  Brak kamizelki? Będzie mandacik...
/
W trosce o same prostytutki, które po zmroku wystawiają się na ryzyko potrącenia, władze miasteczka El Alamus w hiszpańskiej Katalonii uchwaliły ciekawy przepis. Wszystkie trudniące się nierządem panie, które spotkać można na drogach okalających miasto - podobnie jak np. drogowcy - muszą mieć na sobie kamizelkę odblaskową! Jeśli któraś z pań nie zastosuje się do tego przepisu, grozi jej mandat w wysokości 40 euro.

A może podobne przepisy wprowadzić również w Polsce? Skoro prostytutki, z racji dyskusyjnej profesji, nie mogą świecić przykładem, niech chociaż świecą nam światłem odbitym. Pro publico bono.

Co wy na to?

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony