Prototypowy Chevrolet Camaro Z/28 poległ na Nurburgringu

Piątek, 13 maja 2016 (00:36)

Testy ekstremalnej wersji Camaro, przeprowadzane w Zielonym Piekle, zostały przerwane przez wypadek.

Zdjęcie

Prototypowy Chevrolet Camaro Z/28 /
Prototypowy Chevrolet Camaro Z/28
/

Jeśli jakiś producent pracuje nad sportowym, lub chociaż usportowionym, samochodem, jest właściwie pewne, że dowiemy się o tym widząc jego prototyp, przemierzający Zielone Piekło w kamuflażu.

Nic więc dziwnego, że obiektywy bywalców niemieckiej mekki fanów motoryzacji, uchwyciły testowany tam, prototypowy egzemplarz Chevroleta Camaro Z/28. Samochód ten ma być najbardziej ekstremalną odmianą amerykańskiego muscle cara, stworzoną głównie z myślą o jeździe po torze.

Reklama

Póki co brak konkretnych informacji na temat tego, jak daleko idące zmiany zostaną wprowadzone do tej wersji. Jeśli wierzyć plotkom, na liście zmian znajdziemy utwardzone zawieszenie, agresywne spojlery oraz 6,2-litrowe V8 z kompresorem, oferujące 640 KM.

Jeden z prototypowych Chevroletów Camaro Z/28 miał niestety pecha - podczas testów na Nurburgringu wypadł z drogi i uderzył w barierę. Nie wiemy co dokładnie się stało, ale analizując nagranie, można zauważyć, że podczas jazdy na wprost, nagle zablokowały się koła tylnej osi. Kierowca starał się skorygować tor jazdy kontrując kierownicą, ale nic to nie dało, podobnie jak hamowanie również przednimi kołami - auto wpadło na barierę. Na szczęście nie było to poważne uderzenie i kierowcy nic się nie stało.

Dziwne zdarzenie. To raczje nie bład kierowcy... Prawda? /poboczem.pl

Tego typu przygody nie są rzadkością - miesiąc temu, podczas testów zakamuflowanego Audi TT RS, również doszło do uszkodzenia auta, które musiało opuścić Nurburgring na lawecie.


Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl