Rada etyki NIE zamyka poboczem

Ta informacja spadła na nas jak grom z jasnego nieba, choć wiedzieliśmy, że publikowane treści nie podobają się niektórym decydentom. Rada Etyki Mediów zażądała od nas w trybie natychmiastowym zamknięcia serwisu "Poboczem". Oto treść pisma, jakie dotarło do naszej redakcji.

Zdjęcie

/poboczem.pl
Rada Etyki Mediów, po wnikliwej kontroli treści głoszonych przez serwis, rozporządzeniem z dnia 31 marca 2008 roku, cofa koncesję na emisję w internecie portalu poboczem.pl.

Rada przychyla się tym samym do prośby Komendanta Głównego Policji oraz Rzecznika Praw Dziecka uznając treści emitowane w portalu jako społecznie szkodliwe, demoralizujące młodzież i podważające zaufanie do funkcjonariuszy publicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Reklama

Z pisma tego dowiedzieliśmy się również, że cofnięciu koncesji towarzyszy złożenie wniosku do prokuratury rejonowej w Krakowie, która wszczęła już wstępne postępowanie mające na celu zabezpieczenie materiału dowodowego i sporządzenie aktu oskarżenia wobec redakcji portalu.

W związku z bezprecedensowym w wolnej Polsce rozporządzeniem Rady Etyki Mediów apelujemy do naszych Czytelników o pomoc w uzyskaniu zmiany tej kuriozalnej decyzji. Podpisz się pod petycją w obronie twórców pierwszego niezależnego serwisu motoryzacyjno-rozrywkowego w polskim internecie. Wystarczy, że napiszesz komentarz!

TUTAJ komunikat tymczasowego kuratora www.poboczem.pl

***

Informujemy, że informacja ta była prima-aprillisowym żaretm naszej redakcji. Wszystkim, którzy stanęli w naszej obronie podpisując się pod apelem do Rady Etyki Mediów serdecznie dziękujemy, i obiecujemy, że nasze chore poczucie humoru, jeszcze nie raz da o sobie znać... :)

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama