Radiowozem na zakupy

Chyba każdy ma na swoim koncie bliskie spotkania z kryjącą się po krzakach (czyżby ze wstydu?) władzą. Przeważnie kończą się one ekspercką poradą dotyczącą odpowiedzialności w ruchu lądowym, której koszt, w zależności od taryfikatora, nastroju i czegoś, co naukowcy definiują jako tzw. "widzimisie" waha się w granicach od 50 do 500 zł.

Zdjęcie

Kliknij
/poboczem.pl

Zdjęcie

Kliknij
/poboczem.pl
Oczywiście nie mamy tego za złe panom w mundurach. Stosując się do wszystkich przepisów podróż np. z Warszawy do Krakowa wymagałaby rezerwowania na trasie co najmniej dwóch noclegów. Naturalnym jest więc, że ludziom puszczają nerwy, a ograniczenia prędkości i zakazy wyprzedzania większość kierowców traktuje jedynie jako urozmaicenie przydrożnego krajobrazu.

Policji wszystko wolno?

Na pewno się spieszyli. Na interwencję zapewne. czytaj więcej

To samo dotyczy również zakazów parkowania... Są jednak pewnie miejsca, w których nawet najbardziej zdegenerowany pirat drogowy raczej by się nie zatrzymał. No chyba, że radiowozem...

Reklama

Zdjęcie

Kliknij
/poboczem.pl
Niepokalani łamaniem przepisów stróże prawa powinni dawać zdemoralizowanemu, społeczeństwu odpowiedni przykład. No i dają. Z nieukrywaną satysfakcją, tym razem to my wystawiamy naszej policji mandat. Oto zdjęcia, jakie udało nam się zrobić przed jednym z hipermarketów.

Zgodnie z taryfikatorem:

Zdjęcie

I po zakupach
/poboczem.pl
"Za naruszenie zakazu postoju na przejściu dla pieszych lub na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem, a na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu - także za nimi" grozi mandat od 100 do 300 zł.

Jak myślicie, ile dostalibyście za taki numer?

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony