Rogatki "złapały" 3 kierowców. A oni stoją jakby nigdy nic

Świetny pokaz tego jak nie należy zachowywać się na przejeździe kolejowym, zaprezentowało trzech kierowców w okolicach Poznania.

Zdjęcie

Trzech kierowców zatrzymanych przez rogatki, z czego dwóch zupełnie się tym nie przejmuje /
Trzech kierowców zatrzymanych przez rogatki, z czego dwóch zupełnie się tym nie przejmuje
/

Sytuacja na drodze ma to do siebie, że jest bardzo dynamiczna, zmienna i czasami trudna do przewidzenia. Jednak znajomość już kilku podstawowych przepisów sprawia, że nie narażamy się na niebezpieczne sytuacje.

Jedną z takich zasad jest ta, mówiąca o miejscach gdzie nie możemy się zatrzymać. Ogólnie stać nie możemy w miejscu, gdzie będzie utrudnimy komuś poruszanie się, albo możemy doprowadzać do niebezpiecznej sytuacji.

Reklama

Dlatego też, nawet wlokąc się w korku, nie możemy zatrzymać się na przejściu dla pieszych, a dotaczając się do skrzyżowania nie wjeżdżamy na nie, jeśli nie ma dla nas dostatecznie dużo miejsca po jego drugiej stronie.

Znacie jeszcze jakieś inne przykłady miejsc, gdzie nie możemy zatrzymywać się, ani na nie wjeżdżać w korku, jeśli nie wiemy czy uda nam się je pokonać bez zatrzymywania? No właśnie - przejazdy kolejowe.

Przejazdy kolejowe mają to do siebie, że, w przeciwieństwie do skrzyżowań, nie ryzykujemy, że jakiś poirytowany kierowca będzie na nas trąbił, nie mogąc przejechać. Ryzykujemy, że zginiemy, zmiażdżeni przez rozpędzony pociąg.

Pomimo tego, trzech kierowców, jadących w korku na rasie Poznań-Czerwonak, bezmyślnie wtoczyło się na tory... po czym korek się zatrzymał, a oni zostali uwięzieni przez opuszczone rogatki. Wydawać by się mogło, że w takiej sytuacji, naturalną reakcją jest odjechanie jak najdalej od torów, ale to tylko nasza nieśmiała sugestia. Co prawda kierowca Opla Astry zatrzymał się w bezpiecznej odległości, ale jadący Fordem Mondeo i Peugeotem 207 uznali, że przecież pociąg z torów nie wyskoczy, więc stanęli tuż za nimi. W efekcie przejeżdżający skład towarowy minął ich o włos.

Trzech kierowców "uwięzionych" na przejeździe

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony