Rowerzysta wjechał wprost pod motocykl

Wielokrotnie pisaliśmy już o wypadkach rowerzystów, które powodują sami rowerzyści. Nie inaczej było w tej sytuacji.

Zdjęcie

Rowerzysta nie zauważył czerwonego światła, ani nadjeżdżającego motocyklisty /
Rowerzysta nie zauważył czerwonego światła, ani nadjeżdżającego motocyklisty
/

Jest to jeden z tych wypadków, przy których naprawdę możemy zadawać sobie pytanie "jak do tego doszło?". Skrzyżowanie ze światłami, niewielki ruch, świetne warunki i widoczność.

Motocyklista skręca w lewo na zielonym świetle i zbliża się do przejścia dla pieszych oraz przejazdu dla rowerów. Tam też wjeżdża przed niego rowerzysta, który nie dość, że zignorował czerwone światło, to nawet nie uznał za stosowne zwolnić, ani upewnić się czy może bezpiecznie przejechać.

Rowerzysta był wyraźnie zaskoczony, kiedy motocyklista wskazał mu, że wjechał na czerwonym świetle. Na szczęście wygląda na to, że nikomu nic się nie stało.

Reklama

Pojawia się jednak w takiej sytuacji problem odpowiedzialności rowerzysty. Doprowadził on do zderzenia, w wyniku którego uszkodzono został motocykl. Uszkodzenia raczej są niewielkie, ale wcale nie musi oznaczać to, że tanie. Gdyby sprawcą był jadący samochodem lub innym jednośladem, sprawa byłaby prosta - naprawę pokrywa ubezpieczyciel z OC sprawcy. Rowerzyści nie muszą jednak mieć ubezpieczenia.

Nie wiemy jak zakończył się ten konkretny przypadek, uwieczniony na nagraniu. Ogólnie jednak otrzymanie odszkodowania od rowerzysty (który musi je pokryć z własnej kieszeni) może być bardzo problematyczne. Szczególnie kiedy jest ono wysokie. Wystarczy, że w wyniku podobnego zderzenia motocyklista złamie na przykład nogę, a suma odszkodowania gwałtownie rośnie. Czy wy też teraz pomyśleliście nagle, że rowerzyści powinni jednak mieć obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC?

Wypadek motocyklisty z rowerzystą

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony