Sensacja! Straż Miejska wlepiła mandat policji!

Sensacja! Sensacja! Sensacja! Straż Miejska w Gliwicach podobno wlepiła mandat policji! Za parkowanie na ścieżce rowerowej! Taką wiadomość przyniósł serwis "infogliwice", a ilustrował ją dokumentujący wspomniane wydarzenie materiał filmowy.

Zdjęcie

. /
.
/

Bardziej bylibyśmy zaskoczeni, gdybyśmy dowiedzieli się, że w Puszczy Niepołomickiej leśnicy trafili na rodzinę mamutów. Dlatego od razu zaczęliśmy snuć przypuszczenia, co tak naprawdę wydarzyło się w Gliwicach.

Hipoteza pierwsza

Opublikowany w Internecie filmik, to fragment większej całości, konkretnie sprytnie pomyślany zwiastun nowego dzieła Wojciecha Smarzowskiego, który po sukcesie "Drogówki" postanowił pójść za ciosem i nakręcić pełnometrażowy komediodramat pt. "Strażnicy". Przyjrzyjmy się uważnie głównemu bohaterowi. Czy to przypadkiem nie Robert Więckiewicz?

Reklama

Hipoteza druga

 Mamy do czynienia z bezczelną prowokacją. Za parę dni komendant gliwickiej Straży Miejskiej wyda oświadczenie, że nie wysyłał w ten rejon żadnych patroli,  a stroje, które noszą rzekomi strażnicy można kupić w każdym sklepie z odzieżą roboczą. Co do udziału w incydencie oznakowanego wozu straży trwa intensywne postępowanie wyjaśniające, o którego wynikach społeczeństwo będzie informowane na bieżąco.

Hipoteza trzecia

Widoczni na zdjęciach osobnicy to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, która, podszywając się pod straż miejską, trudni się wyłudzaniem pieniędzy od kierowców. Na widok operatora z kamerą przebierańcy stracili głowę i zaczęli działać nerwowo. Popełnili przy tym fatalny błąd, wystawiając mandat policjantom, przez co całkowicie stracili wiarygodność.

Hipoteza czwarta

Kierownictwo Straży Miejskiej w Gliwicach, przerażone rozwiązaniem siostrzanej formacji w Czersku i podobnymi planami władz innych miejscowości, zorganizowało ustawkę, która ma poprawić wizerunek samorządowych służb porządkowych. Przekonać, że działają one sprawnie, nie ma dla nich żadnych świętych krów, a powiedzenie "ku...a ku...wie łba nie urwie" jest głęboko krzywdzące. Zdarzenie zarejestrował "przypadkowo" obecny na miejscu kamerzysta, który "samorzutnie" zamieścił filmik w sieci.

Hipoteza piąta

Oglądamy fragment filmu instruktażowego dla nowo przyjmowanych funkcjonariuszy straży. Pokazuje on, przez tzw. projekcję negatywną, sytuację, w której nadgorliwi strażnicy narażają na szwank dobre układy z policją, godząc w ten sposób w interesy macierzystej służby.

Hipoteza szósta

Uwidoczniona na filmie interwencja to osobista inicjatywa dowódcy patrolu, niezgodna z poufnym wewnętrznym regulaminem straży. Trudno orzec, czym kierował się ów nieodpowiedzialny funkcjonariusz. Być może to były policjant, który z nieznanych, ale na pewno niskich pobudek postanowił odegrać się na dawnych kolegach.

Zdjęcie

Źródło: infogliwice.pl /
Źródło: infogliwice.pl
/

Być może jest to strażnik na wypowiedzeniu, chcący skompromitować swoich przełożonych w oczach szefostwa gliwickiej policji. A być może ktoś, kto za młodu naoglądał się zbyt wielu filmów o MacGyverze...

Możliwości jest wiele, choć niewykluczone, że wyjaśnienie zagadki jest bardzo proste. Podsuwa je jeden z internautów wskazując, że karteczka wsunięta za wycieraczkę policyjnego radiowozu to żaden mandat, lecz informacja o popełnieniu wykroczenia. Wraz z numerem telefonu, z którym powinien skontaktować się sprawca. W sumie świstek, który może zignorować nie tylko policjant.

A tak przy okazji warto zwrócić uwagę na nawierzchnię zablokowanej przez samochody ścieżki rowerowej. Pozostaje tylko współczuć gliwickim cyklistom... 

Straż miejska wlepiła mandat policji! Za parkowanie na ścieżce rowerowej

   

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony