Skonstruował sobie pojazd z glebogryzarki

​Mocno zdziwione miny mieli policjanci, którzy kontrolowali prędkość w Przylepie pod Zieloną Górą. Otóż na drodze pojawił się, powodując przy tym niemały korek, niezwykły pojazd.

Zdjęcie

Policjanci ujrzeli niezwykły pojazd /Piotr Jędzura /Reporter
Policjanci ujrzeli niezwykły pojazd
/Piotr Jędzura /Reporter

Mimo, że kierowca nie przekroczył dozwolonej prędkości, przeciwnie, poruszał się niezwykle powoli, policjanci zdecydowali się zatrzymać go do kontroli.

Indagowany przez policjantów kierowca wyjaśnił, że pojazd skonstruował sam. Za bazę posłużyła spalinowa glebogryzarka, do której dołączono za pomocą metalowego pręta - również skonstruowaną własnym sumptem - niewielką, jednoosiową przyczepkę. By konstrukcja zachowała równowagę, z przodu pojawiło się obciążenie, kierowca siedział zaś na niewielkiej skrzynce przed przyczepką.

Konstruktor zamontował na kierownicy halogen, ale już kierunkowskazy czy lusterka uznał za całkowicie zbędne, podobnie jak jakiekolwiek badania techniczne. Kierowca nie mógł jednak zrozumieć dlaczego policjanci zabraniają mu dalszej i jazdy i chcą ukarać mandatem. Tłumaczył, że pojazd może ciągnąć nawet "tonę czterysta", a przyczepkę można odłączyć i ruszać do pracy w pole.

Niestety, policjanci nie wykazali zrozumienia dla myśli technicznej kierowcy, który jak się przy okazji okazało, nie miał w ogóle prawa jazdy. Przeciwnie, zakazano mu dalszej jazdy, nakładając jednocześnie mandat w wysokości 500 zł.

Zdjęcie

Ta część to właściwie glebogryzarka /Piotr Jędzura /Reporter
Ta część to właściwie glebogryzarka
/Piotr Jędzura /Reporter

Zdjęcie

Pojazd w całej swojej krasie /Piotr Jędzura /Reporter
Pojazd w całej swojej krasie
/Piotr Jędzura /Reporter

Reklama

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony