Smart w wersji offroadowej

Smart ForTwo to typowe autko miejskie, ale kto powiedział, że nie można z niego zrobić rasowego offroadera?

Zdjęcie

Terenowy Smart /
Terenowy Smart
/

Pamiętacie może reklamę Smarta ForTwo sprzed paru lat? Podkreśla ona, że tak jak ten maluch nie nadaje się do jazdy w terenie, tak środowiskiem naturalnym SUVów nie jest miasto.

Smart ForTwo w terenie - reklama /

Pewien Ukrainiec postanowił jednak zadać kłam wszystkim tym, którzy widzą w Smarcie tylko łatwe do zaparkowania miejskie wozidełko. 29-letni Gerogiy Kosilov nie pochwalił się szczegółami specyfikacji swojego pojazdu, ani szczegółami przebudowy. Wiemy natomiast, że jego Fortwo pierwszej generacji napędzane jest silnikiem Diesla, który w seryjnym aucie miał pojemność 0,8 l i moc 41 KM.

Reklama

Właściciel terenowego Smarta wyrzucił z niego wszystkie elementy, które nie były niezbędne do działania samochodu, dzięki czemu udało mu się zauważalnie zmniejszyć jego masę. Jak można też wywnioskować, patrząc na pojazd, otrzymał on nowe zawieszenie i koła, dzięki czemu wygląda trochę jakby nadwozie Smarta osadzono na buggy. Opony są oczywiście typowo terenowe, a prześwit wynosi aż 36 cm.

Co ciekawe, pojazd najpewniej ma jedynie napęd jedynie na tylne koła, tak jak seryjny Smart. Auto co prawda radzi sobie w terenie naprawdę świetnie, ale pamiętajmy, że offroadowe buggy również nie mają 4x4. Inną ciekawostką jest fakt, że chociaż pojazd stworzył Ukrainiec i na wideo występuje ono z ukraińską flagą, jest zarejestrowane w... Gdyni.

Terenowy Smart ForTwo

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony