Smutne życie w Polsce?

Zastanawialiście się może kiedyś, o ile wasze życie byłoby smutniejsze, gdybyście nie mieszkali w Polsce? Nie? Pomyślmy.

Zdjęcie

  Zastanawialiście się może kiedyś, o ile wasze życie byłoby smutniejsze, gdybyście nie mieszkali w Polsce?
  Zastanawialiście się może kiedyś, o ile wasze życie byłoby smutniejsze, gdybyście nie mieszkali w Polsce?
Każdego ranka, punkt szósta, większość z nas wstaje i udaje się do samochodu, by posłusznie stawić się w pracy. Gdybyście mieszkali w Niemczech czy Szwajcarii towarzyszyłaby temu przytłaczająca nuda - wszak co może być ekscytującego w jeździe szerokimi, dobrze oznakowanymi autostradowymi obwodnicami, z których zjechać można wprost do interesującej nas dzielnicy?

Codzienna monotonia szybko wprawiłaby nas w otępienie, w wielu przypadkach dałaby pewnie znać o sobie depresja. Na szczęście jednak, żyjemy w Polsce, dzięki czemu nikt z nas, nigdy nie może się nudzić. Codziennie rano towarzyszy nam bowiem dreszczyk emocji...

Reklama

Zobacz także:

Po pierwsze, wychodząc z domu trzeba się zastanowić, czy samochód, który zaparkowaliśmy wieczorem przed blokiem jeszcze tam stoi. Stoi? Świetnie! Od pobudki minęło zaledwie 20 minut, a już wita nas pierwsza dobra wiadomość! Teraz przyjrzyjmy się tylko dokładnie czy stoi na kołach… Tak? Cudownie! Szczęście znów się do nas uśmiechnęło. Wprawdzie znikły kołpaki, ale kto by się tam przejmował kawałkiem plastiku.

Prawdę mówiąc to trzeci dobry znak tego ranka - wciąż mamy przecież lusterka! Teraz czeka nas jednak pewien sprawdzian. Jest zima, więc póki do naszych uszu nie dotrze rozbudzający klekot TDI nie możemy być pewni, czy nie trzeba się będzie przesiąść na środki masowego rażenia, zwane potocznie komunikacją miejską. Wprawdzie nasz 15 letni diesel, jak zapewniał sprzedający, ma tylko 110 tys, km przebiegu, ale z zimą nie ma żartów. Odpalił? Proszę, jaki fart! Chyba trzeba dzisiaj "puścić totka". To nie wszystko! Wiemy już, że w drodze do pracy czas umilać nam będą dźwięki płynące z głośników radia. Dacie wiarę? Od trzech tygodni tego samego!

Teraz wystarczy już tylko wytoczyć nasz wóz z parkingu i wyjechać na drogę publiczną, którą - najprawdopodobniej - uda nam się dojechać do pracy. Na szczęście, raczej nie będzie to podróż monotonna.

O tym, co może nas w niej spotkać dowiecie się z poniższego filmu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Autor:

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony