Sprytny "gościu" czy po prostu cwaniak? Skomentuj to zdjęcie

​Polak potrafi, wiadomo, choć akurat widoczny na zdjęciu dżentelmen Polakiem, sądząc po rejestracji, chyba nie jest. Za to ci, którzy komentują jego wyczyn, to już w stu procentach nasi rodacy. Widać to również po tonie ich wypowiedzi.

Zdjęcie

Ciekawe, czy gdyby kamera uwieczniła złodzieja, kradnącego wycieraczki samochodowe, też mielibyśmy do czynienia z takim entuzjazmem? Przecież to również "sprytny facet", "dobry koleś", który "radzi sobie". /
Ciekawe, czy gdyby kamera uwieczniła złodzieja, kradnącego wycieraczki samochodowe, też mielibyśmy do czynienia z takim entuzjazmem? Przecież to również "sprytny facet", "dobry koleś", który "radzi sobie".
/
 Na ogół pełnych zachwytu nad pomysłowością kierowcy volkswagena. Supergość..., Lajk za kreatywność..., Szacun..., Sprytny facet..., Bystrzak..., Niezły patent..., Radzi sobie..., Dobry koleś..., Prawidłowo!..., Genialne!..., Facet ma głowę... I dalej w tym stylu. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, to dotyczą jedynie techniki zdejmowania koła z blokadą i w związku z tym realności zarejestrowanego zdarzenia.

Cytat

Trzeba przyznać, że w Polsce ludzie odpowiedzialni za egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego zasłużyli sobie na taką a nie inną opinię i w wielu wypadkach krytyka, która na nich spada, jest uzasadniona

Ciekawe, czy gdyby kamera uwieczniła złodzieja, kradnącego wycieraczki samochodowe, też mielibyśmy do czynienia z takim entuzjazmem? Przecież to również "sprytny facet", "dobry koleś", który "radzi sobie". Pewnie nie. Wtedy padałyby słowa pełne oburzenia, pytania, gdzie jest i co robi policja... A przecież "supergość"ze zdjęcia również popełnia wykroczenie. To, co robi można nawet uznać  za przywłaszczenie blokady, bo trudno przecież przypuszczać, że właściciel volkswagena zostawi swoje ozdobione żółtym żelastwem koło na miejscu.

Reklama

Pochwała jego postępowania wynika z faktu, że skierowane przeciw zmotoryzowanym działania służb porządkowych powszechnie uznaje się za okrutne, bezsensowne i bezpodstawne represje. Dlatego każdy opór wobec "złej" władzy spotyka się z pochwałami. Mógł zapłacić mandat, ale wolał się natrudzić i wymienić koło... Jakkolwiek idiotyczny byłby to pomysł, jest równie bezmyślnie aprobowany.

Z drugiej strony trzeba przyznać, że w Polsce ludzie odpowiedzialni za egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego zasłużyli sobie na taką a nie inną opinię i w wielu wypadkach krytyka, która na nich spada, jest uzasadniona. Wcale to jednak nie oznacza, że należy pochwalać łamanie prawa. 

A ty co sądzisz o tym "sprytnym" kierowcy ze zdjęcia?     

Materiał nadesłany przez zalogowanego użytkownika o nicku "Pepsi"

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Autor:

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony