Sprzedajesz auto? Nigdy nie wiesz, gdzie ono trafi...

​Pozew hydraulika z Teksasu przeciwko salonowi samochodowemu to jeden z odprysków wojny w Syrii. Jak się okazuje, auto rzemieślnika wraz z reklamą i numerem telefonu jego firmy służy w Syrii Państwu Islamskiemu do transportu działka przeciwlotniczego.

Zdjęcie

Ford pracuje teraz ku chwale Allaha /
Ford pracuje teraz ku chwale Allaha
/
Sprzedam Toyotę. Mały przebieg. Jeżdżona w niedzielę do meczetu!

Władze USA wezwały właśnie na dywanik przedstawicieli Toyoty. Japończycy muszą wytłumaczyć się z tego, że... robią dobre samochody. czytaj więcej

Hydraulik z miasta Corpus Christi zostawił Forda F-250 w miejscowym salonie w 2013 roku, kupując nowy samochód. Sprzedawca poprosił go, by nie usuwał reklamy z karoserii, bo może zniszczyć lakier. Zapewnił, że w salonie zrobią to profesjonalnie.

Okazało się jednak, że auto hydraulika zostało sprzedane razem z reklamą. Poprzez aukcję trafiło do Turcji, stamtąd do Syrii, a jego zdjęcie z numerem telefonu hydraulika, działkiem przeciwlotniczym na pace i dżihadystą za kierownicą - do internetu.

Reklama

Od tej pory Teksańczyk dostaje setki maili i telefonów. Nieraz grożono mu śmiercią, bo - jak piszą nadawcy - "jest zdrajcą handlującym z terrorystami".

Hydraulik postanowił więc pozwać salon samochodowy. Domaga się miliona dolarów odszkodowania.

Co ciekawe, podobna sprawa niedawno wydarzyła się w Polsce. Zarejestrowane w naszym kraju Mitsubishi Pajero trafiło w ręce prorosyjskich separatystów na Ukrainie. Więcej na ten temat.

(IAR/INTERIA.PL)

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony