Starszy człowiek, ciężarówka i cudem uniknięta tragedia

Nagranie przedstawiające bardzo groźną sytuację, którą udało się opanować tylko dzięki szczęściu i umiejętnościom kierowcy ciężarówki.

Zdjęcie

Kierowca Toyoty Yaris wjechał prosto pod koła ciężarówki /
Kierowca Toyoty Yaris wjechał prosto pod koła ciężarówki
/

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że wymuszenie pierwszeństwa jest jednym z poważniejszych wykroczeń, jakie można popełnić. Poniższe nagranie jest jednak szczególne, ponieważ porusza ono kilka ważnych kwestii.

Pierwsza to same okoliczności zdarzenia - prosta droga, świetna widoczność na skrzyżowaniu, a kierowca Toyoty Yaris wyjeżdża prosto pod koła rozpędzonej ciężarówki. Najwyraźniej nawet nie spojrzał czy coś nadjeżdża. Z pozoru drobny błąd, a jego konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Reklama

Skąd taka nieuwaga? W opisie filmu możemy przeczytać, że kierujący Yarisem mężczyzna jest w podeszłym wieku i sprawiał wrażenie jakby od dawna nie powinien mieć prawa jazdy. Niestety to problem, na który coraz częściej zwracana jest uwaga, ale brakuje konkretnych działań. Nikt nie weryfikuje stanu zdrowia kierowców, również tych, którzy swoje uprawnienia otrzymali kilka dekad temu. Jedyną osobą, która ma ocenić czy dany kierowca powinien jeszcze siadać za kółkiem, jest on sam.

Cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie, ale do tragedii naprawdę niewiele brakowało. Kierujący ciężarówką mógł nie zdążyć odbić na czas, albo po ominięciu Toyoty nie opanować pojazdu i przewrócić go. Mógł też, właśnie ze strachu przed przewróceniem ciężarówki, co mogło mieć poważne konsekwencje, nie podejmować nawet próby ominięcia Yarisa.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony