Stówka obraża policjantów

Z policyjnego komunikatu dla prasy: "Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego, który jadąc samochodem Mercedes Sprinter przekroczył dozwoloną prędkość o 44 km/h.

Zdjęcie

100 zł to za mało?
/poboczem.pl
Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, usiłował wręczyć policjantom łapówkę w kwocie 100 złotych.

Wszystko rozegrało się wczoraj po południu. Policjanci z posterunku w Moskorzewie, patrolując drogę, w miejscowości Kwilina gmina Radków, zauważyli jadącego z duża prędkością busa. Pojazd w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 44 km/h. Po zatrzymaniu kierowca, 41-letni wielkopolanin, za odstąpienie od ukarania go, zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 100 złotych. Mężczyzna noc spędził w włoszczowskim areszcie. Dzisiaj za swój czyn odpowie przed prokuratorem. Może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności."

Reklama

Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !

Czy dajesz łapówki, by uniknąć mandatu?

  • 19%
  • 23%
  • 26%
  • 5%
  • 4%
  • 10%
  • 13%
głosów: 39778
No to facet ma przerąbane. Noc na dołku, groźba 10 lat w pudle, choć zapewne skończy się, jak zwykle, na pół roku w zawieszeniu. No, ale sam jest sobie winien. Marna stówka za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 44 km na godzinę? Taka propozycja obraża godność funkcjonariusza i pewnie dlatego, gwoli ostrzeżenia innych kierowców, policja zdecydowała się na przekazanie tej wiadomości mediom.

No bo sam fakt nie przyjęcia przez patrol łapówki nie jest chyba aż tak niezwykły, by zasługiwać na podobny rozgłos. A może się mylimy?

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl
Autor:

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony