Straszny wypadek na skrzyżowaniu, śmierć trzech kobiet. Kto zawinił?

Czwartek, 15 października 2015 (09:53)

Chociaż konstruktorzy pojazdów nie ustają w wysiłkach, by zapewnić pasażerom jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, wyeliminowanie wypadków z ofiarami śmiertelnymi wydaje się utopią.

Zdjęcie

Gwałtowny skręt, w połączeniu z wysokim środkiem ciężkości, sprawiły, że pojazd przewrócił się na stojący na czerwonym świetle samochód osobowy /
Gwałtowny skręt, w połączeniu z wysokim środkiem ciężkości, sprawiły, że pojazd przewrócił się na stojący na czerwonym świetle samochód osobowy
/

Scenariusze niektórych zdarzeń wydają się wręcz nieprawdopodobne - życie stracić można nawet stojąc w korku czy na światłach.

Poniżej  zapis wypadku, do jakiego doszło w Korei Południowej w rejonie Seosan-Si. Na oczekujący na krzyżówce samochód osobowy upadła  tzw. "gruszka", czyli ciężarówka służąca do przewozu betonu.

Reklama

Kierowca auta ciężarowego, który - najprawdopodobniej - przejechał przez skrzyżowanie na "późnym pomarańczowym" - szybkim manewrem starał się ominąć wjeżdżający już na skrzyżowanie  skuter. Niestety, gwałtowny skręt, w połączeniu z wysokim środkiem ciężkości, sprawiły, że pojazd przewrócił się na stojący na czerwonym świetle samochód osobowy.

Autem podróżowały trzy kobiety - wszystkie poniosły śmierć na miejscu.

Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !

Kto według ciebie jest sprawcą wypadku?

  • 69%
  • 27%
  • 4%
głosów: 5139

W tego typu wypadkach z udziałem ciężarówek, do których - najczęściej na wąskich rondach - dochodzi czasami również w Polsce, osoby podróżujące samochodami osobowymi nie mają najmniejszych szans na przeżycie. Ochrony nie zapewniłaby nawet klatka bezpieczeństwa. Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów przeciętny betonowóz o pojemności 9 m. sześć.  waży około 40 ton. Nie jest tajemnicą, że wiele z nich, nagminnie, porusza się po drogach przeładowanych.

Straszne... /poboczem.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl