Strażak też człowiek. Pić musi

Piątek, 22 maja 2009 (22:25)

Praca strażaka do łatwych nie należy. Całonocne dyżury, pożary, tragedie. Te ostatnie dają się we znaki zwłaszcza, gdy służymy w ratownictwie drogowym.

Zdjęcie

Wypadek w Szymkowie / fot. Policja
/
Utrzymanie nienagannej kondycji fizycznej, to nic w porównaniu z urazem psychicznym, jaki zostaje po każdej interwencji przy śmiertelnym wypadku drogowym. Ze stresem można radzić sobie na różne sposoby, w Polsce najpopularniejszym jest niestety jeden, którego skuteczność, chociaż wysokoprocentowa, utrzymuje się raczej krótko i nie pozwala na wykonywanie obowiązków służbowych...

Zdjęcie

Wypadek w Szymkowie / fot. Policja
/
Z tym ostatnim często bywa jednak różnie. Kilka dni temu, w miejscowości Szymkowo, kobieta kierująca volkswagenem polo na prostym odcinku drogi zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Do wypadku wezwano najbliższą jednostkę straży pożarnej. Niestety, na tę ostatnią trzeba było długo czekać.

Reklama

Powodem spóźnienia okazał się stojący na przystanku autobusowym szkolny gimbus, na którym wóz strażacki OSP z Osieka zakończył jazdę do wypadku. Na szczęście pasażerowie i kierowca nie odnieśli obrażeń.

Powodem zajścia okazała się chwilowa niedyspozycja kierowcy wozu strażackiego. Przybyłym na miejsce policjantom nie udało się z nim jednak porozmawiać, ponieważ zasnął na tylnym siedzeniu radiowozu. Jak się okazało, nie był wcale przepracowany, choć z wynikiem 1,7 promila na pewno mówić można o znacznym zmęczeniu...

Kobieta z volkswagena doczekała się w końcu pomocy i przewieziona została do brodnickiego szpitala. Przemęczony strażak odpoczywa w areszcie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl