Super-tuning za 6,90 zł!

Żeby odpowiednio zestroić zawieszenie potrzeba wiele pracy. Znalezienie idealnego ustawienia nie jest łatwe, wymaga testów i prób torowych. Na prowadzenie wpływa każdy szczegół: skoki sprężyn i amortyzatorów, masa nieresorowana, konstrukcja wahaczy, drążków reakcyjnych.

Zdjęcie

Zaciski za 6,9 zł
/
Niczego nie można pominąć, stawką jest przecież bezpieczeństwo ludzi. Zawieszenie musi zapewniać nie tylko dobry kompromis miedzy komfortem a czuciem drogi, ale również bezawaryjną pracę. Gdyby w czasie jazdy "rozpiął się" np. wahacz, skutki mogłyby być tragiczne.

Dlatego właśnie każda z wykorzystanych w konstrukcji części musi spełniać rygorystyczne normy, których gwarancją jest znak homologacji. Dzięki niemu wiadomo, że dana część przeszła przez szereg badań wytrzymałościowych i nadaje się do zamontowania w aucie. Między innymi z tego właśnie powodu zestawy profesjonalnych firm tuningowych, zmieniające charakterystykę zawieszenia nie są tanie. Aby uzyskać pożądany efekt trzeba przecież wymienić bardzo wiele elementów - poczawszy od amortyzatorów, a w niektórych przypadkach, na wahaczach kończąc. Konstrukcja jednego, wpływa przecież na funkcjonowanie innych.

Reklama

Nie wstydzą się jeździć?

Jedną z ważnych części serwisu Poboczem.pl jest galeria. Prezentujemy w niej zdjęcia przesyłane przez Was, a przedstawiające polskie absurdy, paranoje i ciekawostki. czytaj więcej

Niestety, w polskich warunkach mało kto może sobie pozwolić na profesjonalne przeróbki, chociaż z drugiej strony, biorąc pod uwagę stan naszych dróg, inwestycja w sportowy "zawias" wydaje się być mocna nieprzemyślana. Wystarczy jednak trochę poszperać w internecie, by dowiedzieć się, że można zmienić charakterystykę zawieszenia w swoim samochodzie wydając mniej, niż kosztuje para chińskich trampek. Na aukcji, jakiej doszukał się nasz czytelnik oferowane są np. pomysłowe zaciski na sprężyny.

Zdjęcie

Zaciski za 6,9 zł
/
Konstrukcja? Wygięty metalowy pręt z nagwintowanymi końcówkami, na które zakłada się blaszany łącznik i nakrętki, czyli tzw. "ścisk". Skręcając całość uda nam się zmniejszyć skok sprężyny, dzięki czemu nasz lśniący szpachlą bolid upadnie jeszcze niżej...

O bezpieczeństwo nie ma się co martwić, jak twierdzi sprzedający, sam jeździ z tak zmodyfikowanym zawieszeniem od roku (czyżby bez przeglądu?) i jest "ok".

Zresztą, nie ma się czym przejmować. jeśli zakupione za 6,90 zł zaciski nie spełnią naszych oczekiwań, możemy liczyć na zwrot pieniędzy. Wprawdzie to trochę tak, jakby producent kamizelek kuloodpornych obiecał każdemu, kto zginie w akcji, zwrot poniesionych kosztów, ale zawsze świadczy to o jego dobrej woli.

Krótko mówiąc - "full wypas, pełna profeska", no i jaki szpan!

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony