Szaleńcy, idioci i debile z tirów!

Szanowna redakcjo. Widziałem na naszych polskich drogach już wiele, mimo tego, że mam 20 lat. Śmierć, ludzkie tragedie, kolizje, które działy się na moich oczach. (*)

Zawsze następowało we mnie jakieś życiowe katharsis. Myślałem bowiem, nie pierwsze takie zdarzenie i nie ostatnie. Zawsze miałem jednak obawę, że skoro innych to dotyka to i mnie może to spotkać.

Mój ojciec jest zawodowym kierowcą. Jeździ już około 30 lat. Jednak tyle tego poetyckiego wstępu.

Reklama

4 lutego, godzina około 14:25 - 14:30; jechałem z moim tatą naszą poczciwą Corsą. Krajowa droga nr 10 odcinek Piła -Jeziorki, jakiś kilometr od tej wsi w Wielkopolsce. Prędkość ok 90 km/h (czyli dozwolona). Za nami cysterna, podobna do tych które wożą mleko, bądź inne podobne substancje. Biała kabina, cysterna za kabiną i doczepiona przyczepa. Przed nami zbliża się spadek terenu, nie widać kto jedzie z naprzeciwka.

Kierowca ciężarówki, istny Kamikadze zaczął nas wyprzedzać, pomyślałem debil, kretyn, a może uciekinier z psychiatryka. Wyprzedza nas z naprzeciwka jedzie VW Golf V, trzydrzwiowy w srebrnym kolorze, prowadzony przez mężczyznę, do którego umiejętności mam wielki szacunek. Wybrał on bowiem najlepsze wyjście awaryjne, zjazd na ośnieżone pobocze, mój tata też tam uciekł.

Z naprzeciwka jechał drugi tir (za owym Golfem), na szczęście wyhamował. Cysterna, która nas wyprzedzała, dała po piskach, lecz kiedy kierujący tym pojazdem, zauważył, że wyjdzie z tej sytuacji cało. Uciekł...

Udało nam sie spisać numery jednak były nieco brudne. Są to: wwy0480p albo wy0480p. Jeżeli możecie to sprawdźcie to dokładniej. Był to numer przyczepy z zabudową cysterny zaczepionej do wściekle szybkiej ciężarówki.

Nie wiem jak tępić takie zachowania. Opis nie oddaje wszystkiego. Nerwów, nic mi nie zrekompensuje. Podejrzewam, że uciekający do rowu kierowca VW Golfa, także nie jest po tej sytuacji wesoły.

(*) - List od czytelnika (klakier1)

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony