Szok. Niemcy kradną w Polsce!

​ Wygląda na to, że "zielona wyspa", jak często określają nasz kraj politycy rządzącej koalicji, to nie wytwór propagandy. Z dumą donosimy, że doczekaliśmy czasów, gdy sąsiedzi zza Odry przyjeżdżają do Polski kraść!

Zdjęcie

Niemcy ukradli traktor używany do odśnieżania / Fot: Tadeusz Koniarz /Reporter
Niemcy ukradli traktor używany do odśnieżania / Fot: Tadeusz Koniarz
/Reporter

Jak informują lokalne media, po brawurowym pościgu, policjantom z Pabianic udało się zatrzymać dwóch młodych Niemców, którzy w piątek w nocy ukradli sprzed jednego z pabianickich marketów ciągnik rolniczy.  

Po przybyciu na miejsce kradzieży dzielni stróże prawa wykazali się niebywałym sprytem - postanowili podążyć za śladami opon zostawionymi przez traktor na śniegu. Trop okazał się właściwy - po kilku minutach pościgu radiowóz dogonił skradziony pojazd. Na widok zbliżających się policjantów z ciągnika wyskoczyło dwóch mężczyzn, którzy rozbiegli się w przeciwnych kierunkach. Jeden z nich, by zgubić pościg, rzucił pod koła radiowozu dwa stojące nieopodal rowery.   Mimo tych zabiegów policjantom udało się zatrzymać pierwszego z uciekinierów po kilkuset metrach. Drugiego, po raz kolejny, zgubiły ślady zostawione w śniegu. Po 4 km pościgu policjanci dotarli do zabudowań, w których ukrył się poszukiwany mężczyzna.  

Reklama

Sprawcami kradzieży ciągnika rolniczego okazało się dwóch obywateli Niemiec w wieku 19 i 20 lat. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i kradzieży pojazdu. Prowadzącemu traktor 20-latkowi postawiono dodatkowo zarzut jazdy pod wpływem alkoholu - miał ponad 0,5 promila alkoholu we krwi.  

Godnym pokreślenia jest nie tylko fakt, że sprawcami okazali się obywatele Niemiec, ale też szybka reakcja policji i okoliczności towarzyszące zdarzeniu. Warto zauważyć, że właściciel traktora nie obawiał się pozostawić go na noc na parkingu przed marketem, a młody Niemiec, o 4 nad ranem, rzucił pod koła policyjnego radiowozu dwa pozostawione bez opieki rowery. 

Takiego poczucia bezpieczeństwa Polacy nie mieli jeszcze nigdy!    

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony