Szokujące. Policjantka podniosła samochód!

Czwartek, 25 czerwca 2015 (09:58)

​Reklamy można kręcić na różne sposoby. Jednak niewątpliwie największy zysk najmniejszym kosztem uzyskuje się, gdy reklama staje się "viralem", czyli rozprzestrzenia się w sposób wirusowy.

Zdjęcie

Policjanta podniosła samochód? Jak to możliwe? /
Policjanta podniosła samochód? Jak to możliwe?
/

Jednym słowem, reklamę trzeba nakręcić tak, żeby nie było widać, że jest reklamą, natomiast sam film musi być na tyle ciekawy, żeby ludzie w własnej woli będą chcieli przesyłać go znajomym.

Niewątpliwie sztuka ta udała się amerykańskiej agencji odpowiedzialnej za film reklamowy platformy społecznościowej, która umożliwia sprzedaż i zakup samochodu.

Akcja dzieje się na ulicach Nowego Jorku. Wystylizowany na taksówkę SUV Forda (z reklamowym banerem na dachu) parkuje w miejscu niedozwolonym. Policjantka wręcza mandat i nakazuje przestawić auto. Na to kierowca w chamskich słowach odpowiada, że mowy nie ma, że skoro już mandat dostał, to nie zamierza nigdzie się ruszać.

Co wówczas robi policjantka? Podchodzi do przodu wielkiego SUV-a i... podnosi go do góry! I to wszystko na oczach niczego nieświadomych przechodniów.

Jak taki wyczyn był możliwy? Tajemnicą jest oczywiście masa, a raczej jej rozkład. Z auta usunięto silnik, natomiast w bagażniku za tylną osią umieszczono balast. Teoretycznie możliwe jest takie zbalansowanie auta, że znajdzie się ono w równowadze z podniesionym przodem - kluczem jest lekki przód i duży ciężar za tylną osią.

Pomysł prosty, a jakże rewelacyjny!

Reklama

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl