Szybka jazda po mieście motorem z łatwym do przewidzenia finałem

Motocykl to idealny transport do miasta. Niestety niektórzy zapominają, że choć można omijać nim korki, to nie znaczy, że można zachowywać się jakbyśmy byli sami na drodze.

Zdjęcie

Motocyklista jechał między samochodami nawet 135 km/h /
Motocyklista jechał między samochodami nawet 135 km/h
/

Jazda motocyklem to spora przyjemność w mieście - nie musimy stać w korkach, ani jechać tempem narzuconym przez innych kierowców, a do tego o motocykl o niebo łatwiej zaparkować, niż samochód. Niektórzy jednak bezmyślnie korzystają z tej dodatkowej swobody.


Reklama

Przykład to motocyklista, który zarejestrował swój przejazd na poniższym wideo. Pomiędzy stojącymi samochodami przeciska się z prędkościami przekraczającymi czasem 70 km/h, a na pustych odcinkach rozpędza się do nawet 200 km/h! Taka jazda w ruchu miejskim, który bywa bardzo nieprzewidywalny, szczególnie jeśli czterokrotnie przekraczamy dopuszczalną prędkość, to proszenie się o nieszczęście.

Nie zaskakuje więc, że kiedy motocyklista postanowił przecisnąć się między wolno jadącymi samochodami, pędząc nawet 135 km/h, doszło do wypadku. Kierujący minivanem najwyraźniej przymierzał się do zmiany pasa na lewy, więc zbliżył się do linii pasy oddzielającej. To sprawiło, że motocyklista miał zbyt miało miejsca, odbił więc lekko w lewo, ale było już za późno.

Szybka jazda po mieście motorem z łatwym do przewidzenia finałem

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony