Tak w USA zatrzymuje się uciekających przestępców

Piątek, 3 marca 2017 (10:41)

Amerykańska policja znana jest z tego, że z jej funkcjonariuszami nie można dyskutować, a niewykonanie polecenia może skutkować poważnymi konsekwencjami.

Zdjęcie

Ucieczka przed policją nie trwałą długo /
Ucieczka przed policją nie trwałą długo
/

Co się stanie, kiedy podejmiemy próbę ucieczki przed policją w Polsce? Rozpocznie się pościg, który będzie trwał... cóż, może trwać bardzo długo, zależnie od tego jakim samochodem uciekamy oraz naszych umiejętności za kierownicą. Jeśli sami nie wypadniemy z drogi lub nie zderzymy się z innym pojazdem, funkcjonariusze po prostu będą podążać naszym śladem, w najgorszym wypadku próbując ustawiać blokady na drogach. Możemy w tym czasie przejechać naprawdę wiele kilometrów, doprowadzając do niezliczonych, niebezpiecznych sytuacji na drodze.

A jak to wygląda w USA? Tam podejmując próbę ucieczki, natychmiast uznawany jesteś za przestępcę. Możliwe, że groźnego, którego należy jak najszybciej zatrzymać, aby nie zagrażał innym obywatelom. Możesz być pewien, że przy najbliższej możliwej okazji twoje auto zostanie staranowane, a policjanci brutalnie cię z niego wyciągną, rzucą na ziemię i skują.

Reklama

Dokładnie tak, jak na poniższym nagraniu, pochodzącym z kamery osobistej policjanta oraz kamery umieszczonej w samochodzie. Na początku materiału funkcjonariusz rozmawia z zatrzymanym do kontroli Thomasem LaForcem, który zaprzecza, aby wcześniej dopuścił się kradzieży. Ponieważ jednak sąd wydał nakaz aresztowania tego mężczyzny, policjant prosi go o opuszczenie samochodu. Ten jednak postanawia podjąć próbę ucieczki.

Czy się ona powiodła? Nie tylko nie powiodła, ale zaskakująco szybko i boleśnie zakończyła.

Krótki pościg i szybkie zatrzymanie przez amerykańską policję

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl