Tępić pijanych za kółkiem, ale…

Witam redakcję i czytelników. Zanim cokolwiek napisze chciałbym zaznaczyć, że nie toleruje picia za kółkiem i karałbym za to jak za próbę zabójstwa, ale...

Także i ty możesz współtworzyć razem z nami pierwszy serwis internetowy dokumentujący polską drogową paranoję. Byłeś świadkiem niecodziennego zdarzenia? Zamiast "prawie nówki" handlarz chciał ci "wcisnąć" złom? Straciłeś dwa dni urlopu w wydziale komunikacji i odesłano cię z kwitkiem? Napisz do nas! Poniżej list od "lesesera". Nie ingerowaliśmy w treść, ani stylistykę tego tekstu.

Witam redakcję i czytelników. Zanim cokolwiek napisze chciałbym zaznaczyć, że nie toleruje picia za kółkiem i karałbym za to jak za próbę zabójstwa, ale...

Reklama

Oglądając, czy też czytając szeroko pojęte media wyłania mi się przyczyna tak dużej ilości wypadków na polskich drogach -wszystkiemu winni są pijani kierowcy.

Przecież oglądając wiadomości słyszymy "...karambol 5 rozbitych samochodów, 2 osoby odniosły obrażenia a wszystkiemu winien kierowca który miał 0,9 promila alkoholu we krwi...". Nikt już nie doda, że owy kierowca był na samym końcu karambolu.

Takich przypadków mógłbym wymieniać mnóstwo. Ostatnimi czasy, nie wiem dlaczego tak jest, ale całe zło na polskich drogach próbuje się zrzucić na pijanych kierowców, tak jakby ich eliminacja w cudowny sposób sprawiła bez wypadkowość na polskich drogach.

Moim prywatnym zdaniem jest to celowe działanie żebyśmy mieli na kogo zwalić winę za całe zło na polskich, a prawda jest niestety okrutna, ponieważ pijani kierowcy powodują 13% wypadków na polskich drogach (wiem, że to i tak o 13 za dużo).

Patrząc na inne przyczyny wypadków widzimy "niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze", "wymuszenie pierwszeństwa" i "nieprawidłowe wyprzedzanie". Te trzy elementy łącznie dają około 60% wypadków. Ciekawe ile z nich jest wynikiem dziurawej nawierzchni, błędnego lub nieczytelnego oznakowania, bądź największej naszej plagi "narwanych małolatów", których rodzice nie nauczyli szacunku dla cudzego życia.

Wygodniej jest nam mydlić oczy czymś co ma poparcie społeczne i każdy się z tym zgadza, że trzeba tępić pijanych za kółkiem, niż ustanowić prawa, które byłyby niepopularne jak konfiskata samochodów pijanym recydywistą.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Autor:

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony