Test zderzeniowy samochodu z... klocków LEGO!

Środa, 24 maja 2017 (14:08)

Obiegowa opinia głosi, że mężczyźni nie dorastają nigdy - z czasem zmieniają się jedynie ceny ich zabawek. Z tej prostej prawdy doskonale zdaje sobie sprawę chociażby firma LEGO.

Zdjęcie

Test zderzeniowy ADAC samochodu z klocków /
Test zderzeniowy ADAC samochodu z klocków
/

W ofercie słynnego duńskiego producenta aż roi się od skomplikowanych zestawów, z których złożeniem nie poradziłby sobie nikt, bez dyplomu wyższej uczelni. Dotyczy to również oferowanych przez firmę modeli samochodów. Tutaj wykazać się trzeba nie tylko zdolnościami manualnymi, ale też - całkiem zaawansowaną - wiedzą z zakresu mechaniki. Do zbudowania są np. kompletne układy zawieszeń, przekładnie czy dyferencjały...

Wśród dorosłych fanów LEGO nie brakuje zapaleńców, którzy traktują swoje hobby śmiertelnie poważnie. Słowa "śmiertelnie" użyliśmy nieprzypadkowo. Kilka dni temu odbył się bowiem pierwszy w historii test zderzeniowy z udziałem zbudowanego z klocków samochodu!

Reklama

Próbę przeprowadzono w Niemczech, a nasi zachodni sąsiedzi, jak powszechnie wiadomo, cechują się wyjątkową skrupulatnością. Nikogo nie powinno więc dziwić, że w testy organizowane przez magazyn "c’t" zaangażował się ADAC.

Wykonany w skali test odwzorowywać miał rzeczywiste próby zderzeniowe "dorosłych" samochodów. Zastosowano więc nieodkształcalną przeszkodę, w którą autko uderzyć miało 40 proc. powierzchni przodu. Przebieg zdarzenia zarejestrowały ultraszybkie kamery poklatkowe.

Przedstawiciele ADAC nie podają, czy siedzący za kierownicą "ludzik LEGO" miałby szansę wyjść z opresji bez szwanku. Sądząc po skali zniszczeń i fakcie, że "kabina uległa poważnym deformacjom" wydaje się to jednak mało prawdopodobne. Warto dodać, że testowany model to gotowy zestaw z serii LEGO Technics wyceniany na - uwaga - 300 euro.

Gwarantujemy, że filmik dokumentujący zderzenie będzie jednym fajniejszych, jakie widzieliście ostatnio w internecie!

LEGO Porsche Crashtest I ADAC 2017

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl