To fotoradar czy... budka dla ptaków?

Większość z nas nie pała miłością do fotoradarów. Kierowcy zgodnie uważają je za nieetyczne i wkurzające maszynki do zarabiania pieniędzy.

Zdjęcie

   
   
Wypada jednak zauważyć, że w niektórych sytuacjach tego typu urządzenia świetnie zdają egzamin. Gdy po osiedlowej drodze, wzdłuż której często bawią się nasze dzieci, przemknie z piskiem opon jakieś stare bmw czy golf 3, zaczynamy dostrzegać ich zalety.

Problem w tym, że przez długi czas, w Polsce, za umiejscowienie tych urządzeń odpowiadali często niewłaściwi ludzie. Pod naciskiem kierowców zmieniono więc przepisy, co przyniosło wprawdzie dobre rezultaty, ale wydłużyło procedury związane z instalowaniem nowych "fotopstryków".

Reklama

Okazuje się jednak, że mieszkańcy osiedli, na ulicach których niezbyt rozgarnięta młodzież urządza sobie samochodowe wyścigi nie są wcale skazani na łaskę inspektorów transportu drogowego, policjantów i urzędników.

Na rewelacyjny pomysł ukrócenia wybryków młodocianych kierowców wpadło stowarzyszenie NIESŁUSZ działające na rzecz rozwoju konińskich osiedli Niesłusz i Marantów. Świetnym wyjściem z sytuacji okazały się być... budki lęgowe dla ptaków!

Nie wierzycie? Zobaczcie ten filmik!


Budki Lęgowe w Niesłuszu przez koninTV

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony