To nie ja jestem "wieśniakiem w bmw"

Bmw jest moim drugim autem w życiu... szczególny nacisk kładę na słowo "moim". Wcześniej jeździłem fiatem punto 1.1 z 93 roku. Teraz Bmw E36 1.6... szału nie ma...

Zdjęcie

  Zdjęcie pochodzi z archiwum www.poboczem.pl
  Zdjęcie pochodzi z archiwum www.poboczem.pl
Auto stare, osiągi marne... natomiast czuję się w nim bezpiecznie, prowadzi się fantastycznie i jest ładne... fakt faktem wygląd to rzecz gustu ale nic mnie nie obchodzi czy komuś się podoba BO TO MOJE AUTO!!! (*)

Staram się jeździć bezpiecznie, przewidywać sytuację na drodze, i w miarę możliwości żyć bez zbędnych konfliktów z innymi użytkownikami drogi... niestety nie zawsze jest to możliwe.

Reklama

Przykład: Obwodnica Krakowa w stronę Katowic.

Jak wiadomo możemy jechać 140 km/h + 10 ewentualnie, problem zaczyna się gdy lewym pasem jedzie sobie autko około 110-120km/h, a po prawej sznur tirów. Ok, sytuacja patowa, zwalniam. Tiry wyprzedzone, prawy wolny, sympatyczny Pan w wieku ok 50 lat nadal swoje lewym pasem 120 km/h. Z reguły staram się nie wyprzedzać prawym pasem. Sygnał długimi, kierowca jak jechał tak jedzie. Zbliżenie do pojazdu, autko powoli zmienia pas, ja wyprzedzam... delikatne spojrzenie w prawo na środkowy palec wystawiony przez sympatycznego kierowcę... ale oczywiście to ja jestem "wieśniakiem w bmw".

Takich i podobnych historii mam mnóstwo na swoim koncie. Traktowanie w ten sposób kierowców którzy jadą szybciej bo mogą tak jechać i jest to zgodne ze wszystkimi prawami kodeksu drogowego jest nagminne. I nie mówię teraz tylko i wyłącznie o kierowcach BMW.

Zobacz również:

  • Witam redakcję Poboczem. Inspiracją do napisania tego maila był artykuł pod tytułem "Masz BMW? To coś dla Ciebie!". Piszę, ponieważ mam już dość chorej nagonki tzw. czytelników. I moje poczucie humoru nie ma tu nic do znaczenia, ponieważ powyższy artykuł można było zupełnie inaczej napisać. (*) więcej

Bawarska marka złą sławą owiana została szczególnie w Polsce... Cóż począć... pomysł jest jeden... niech każdy co rad pokaże odrobinę rozsądku, wyrozumiałości, poparcia... walczmy z ludźmi odpowiedzialnymi za tak fantastyczny stan dróg a nie sami ze sobą.

Pozdrawiam kierowców a w szczególności tych z Małopolski... szerokości.

(*) - powyższy tekst jest komentarzem pod listem opublikowanym na www.poboczem.pl. List ten znajdziesz TUTAJ

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony