"To pokazuje jakim dnem są polscy kierowcy"

Szanowni Państwo! Chciałbym zamieścić kilka słów odnośnie pewnych artykułów (tendencyjnych artykułów) pojawiających się na waszym portalu co jakiś czas w dziale motoryzacja. (*)

Zdjęcie

. /East News
.
/East News

A mianowicie regularnie, co jakiś czas, serwujecie artykuły mające na celu poróżnienie społeczeństwa, podział społeczeństwa i szczucie jednych na drugich. Doskonałym przykładem na to jest artykuł: "Rowerzyście "terroryzują" miasta? To poważny problem!"

Artykuł nie wnosi nic konkretnego i jest w treści praktycznie taki sam, jak inne artykuły zamieszczane na waszym portalu co jakiś czas. Cel? Cel jest taki żeby obarczyć całą odpowiedzialnością za wszelkie zło właśnie rowerzystów.

Reklama

(...) Nigdzie na świecie, w żadnym cywilizowanym kraju nie potrzebne są do jazdy na rowerze żadne karty rowerowe, czy kursy ani egzaminy... Oczywiście przygłupy (...) dopatrują się w tym powodów wypadków i ofiar.

Przede wszystkim 80% rowerzystów ma prawo jazdy. Poza tym co niby miałby dać takie egzaminy, czy posiadanie uprawnień? Najlepiej widać to na przykładzie kierowców. Polskich kierowców. Połowa ma prawo jazdy, ale nie zna przepisów. A druga połowa ma prawo jazdy, zna przepisy, ale ma je głęboko w d.... I to jest fakt. I to pokazuje, że jak ktoś jest debilem to nawet jak będzie miał uprawnienia to debilem pozostanie. I takie multum debili zasiada właśnie za kierownicą aut w Polsce.

Co z tego, że rowerzysta będzie znal przepisy jak bydle za kierownica go rozjedzie, bo będzie miał w d... przepisy! A jakich mamy kierowców to pokazują dobitnie statystyki wypadków. Największa liczba wypadków i ofiar śmiertelnych w UE jest w Polsce. Wyprzedzamy nawet takie kraje jak Bułgaria czy Rumunia. To pokazuje jakim dnem są polscy kierowcy aut!

Rowerzyści to tyrani szos. A podatków nie płacą!

Ostatnimi laty zapanowała moda na poruszanie się po miastach, a także ich bezpośrednich okolicach, wszelkiej maści jednośladami. czytaj więcej

Kolejny problem.... OC! Tak samo, jeszcze w żadnym kraju na świecie (normalnym i cywilizowanym) nikt nie wpadł na pomysł OC dla rowerzystów. Nikt poza głupkami z Polski. Bo przecież TYLKO w Polsce jeździ tyle nowych i drogich samochodów... A potem pajacowi przyjdzie zapłacić OC za rowery dzieci i będzie płacz, że on nie to miał na myśli.

Prawdziwym problemem na polskich drogach są kierowcy aut osobowych. To oni zabijają. To oni powodują najwięcej wypadków i strat. I od tego powinno się zacząć.

(...) Prawda jest taka że bydle za kierownicą za jednym zamachem zabija tyle osób (5 ofiar w Kamieniu Pomorskim) co rowerzyści w całym kraju przez 2-3 lata. Cytat z tego artykułu: "Obecne rozwiązania prawne obowiązujące w naszym kraju to kuriozum. Nie mając pojęcia o przepisach ruchu drogowego, można wsiąść na rower i jeździć po ulicach".

 A dlaczego nie napisaliście, jak wygląda to w innym kraju? Jeżeli w Polsce jest to kuriozum to według autora tego pseudo artykułu w innych krajach jest inaczej? Dziwne. Bo ja mieszkam obecnie w UK. Mieszkałem kilka lat w Szwajcarii, poza tym znam doskonale kilka innych europejskich miast i jakimś dziwnym trafem nie zauważyłem, żeby tam było inaczej. Nie zauważyłem, żeby ktoś tam wymagał od rowerzysty uprawnień, kart, egzaminów czy prawa jazdy.

Standardem w cywilizowanych krajach są wypożyczalnie rowerów i nikt nikogo nie kontroluje a kierowcy (normalni europejscy kierowcy) są zwyczajnie wyrozumiali i ostrożni.

Edward

(*) List od niezalogowanego czytelnika.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

"Polska. Kraj rasistów, antysemitów i gnębicieli rowerzystów"

Współtwórz razem z nami pierwszy serwis internetowy dokumentujący polską drogową paranoję. Byłeś świadkiem niecodziennego zdarzenia? Zamiast "prawie nówki" handlarz chciał Ci "wcisnąć" złom? Straciłeś dwa dni urlopu w wydziale komunikacji i odesłano Cię z kwitkiem? Napisz do nas! Jesteśmy po to, by tępić polskie samochodowe patologie! Najciekawsze sprawy na pewno pojawią się na łamach naszego serwisu.  Zjedź na pobocze i buduj z nami wirtualny mur, który odgrodzi nas od rodzimej drogowej głupoty!

Zrobiłeś niecodzienne zdjęcie i chcesz się nim pochwalić? Nakręciłeś ciekawy filmik i nie wiesz co z nim zrobić? Załóż swój profil na POBOCZU i pokaż swą twórczość całemu światu!

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony