Tragiczny finał wyścigu między Ferrari i Lamborghini

Historia tego, jak jeden głupi błąd, może mieć straszne konsekwencje. Szczególnie kiedy urządza się wyścigi supersamochodami na publicznych drogach.

Zdjęcie

Lamborghini i jego kierowca tuż po wypadku /
Lamborghini i jego kierowca tuż po wypadku
/

Ile już podobnych sytuacji widzieliśmy na filmikach zamieszczanych w sieci - właściciele supersportowych samochodów próbują udowodnić sobie nawzajem kto ma szybszą furę, a dowiadujemy się jedynie, że przynajmniej jeden z nich nie potrafi takim samochodem jeździć. Zwykle jednak, po utracie kontroli nad autem, uderzają oni w przydrożne słupy, drzewa lub zaparkowane auta.


Reklama

Tym razem było niestety inaczej. Dwóch kolegów urządzało sobie mały wyścig na ulicach Surabaji w Indonezji. Jadący Lamborghini Gallardo 24-latek chciał wyprzedzić swojego znajomego, który poruszał się Ferrari, ale podczas wykonywania manewru uderzył w przydrożne stoisko (najpewniej zbyt gwałtownie dodał gazu i nie opanował samochodu). Potrącił właściciela stoiska oraz dwoje jego klientów - mężczyznę i kobietę. Mężczyzna znalazł się pod autem i był przez nie ciągnięty po ziemi przez kilka metrów. Ostatecznie Lamborghini zatrzymało się na drzewie.

W wyniku wypadku dwoje poszkodowanych doznało złamania nóg i ogólnych, acz drobnych, obrażeń. Niestety mężczyzna, który trafił pod samochód zginął na miejscu.

Na poniższym wideo możecie zobaczyć, dość szokujące nagranie, zarejestrowane tuż po wypadku. Daje ono sporo do myślenia i pokazuje jak niewiele trzeba, aby nierozważna jazda samochodem skończyła się naprawdę tragicznie. Obecnie policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia - kierowca Lamborghini został poddany badaniom na obecność we krwi alkoholu lub narkotyków, a także trwają poszukiwania jego znajomego z Ferrari.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony