Twoje jądra w opałach!

Środa, 1 października 2008 (08:38)

Chociaż od dłuższego czasu mówiło się o tym, że podgrzewane siedzenia mogą być niebezpieczne dla zdrowia, wielu nie wyobraża sobie bez nich zimowych poranków.

Zdjęcie

Kliknij
/
Okazuje się jednak, że podwyższona temperatura szkodzi nie tylko plecom. Konsekwencje, zwłaszcza w przypadku mężczyzn, mogą być o wiele bardziej drastyczne, niż ból w krzyżu. New Scientis Magazine przeprowadził ostatnio ciekawy eksperyment. Obiektem zainteresowania naukowców było... męskie krocze, a dokładniej to, jak zmienia się jego temperatura w wyniku kontaktu z podgrzewanymi fotelami.

Zdjęcie

Kliknij
/poboczem.pl
Scenariusz nieco sadystycznego testu nakreślili - tu zapewne nie będzie niespodzianki - Niemcy. Niejaki Andreas Jung z Uniwesrytetu w Giessen oplótł moszny trzydziestu zdrowych mężczyzn czujnikami temperatury, po czym posadził ich na 90 minut na samochodowych "gorących krzesłach". Wprawdzie mało kto korzysta z tego udogodnienia przez tak długi czas, ale znając dziwne skłonności szalonych niemieckich naukowców, tak długi okres eksperymentu nie dziwi. Okazało się, że już po godzinie średnia ciepłota moszny wzrosła z 36,7 stopni Celsjusza do 37,3!

Reklama

Zdjęcie

Kliknij
/INTERIA.PL
Pozornie wydaje się to niewiele, ale pamiętajmy, że optymalna temperatura nasienia powinna być niższa od średniej temperatury ciała o 1 do 2 stopni Celsjusza. Nawet tak niewielki wzrost może poskutkować zniszczeniem plemników! Badania wykazują, że spędzanie w samochodzie trzech godzin dziennie, nawet bez korzystania z podgrzewanych foteli może być przyczyną bezpłodności.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl