​UFO. Polacy mają do czynienia z ich załogami na co dzień

Amerykańskie władze opublikowały niedawno poufne dokumenty, dotyczące kontaktów obywateli USA, głównie wojskowych, z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Phi! My mamy do czynienia z załogami UFO na co dzień.

Zdjęcie

. /Fot. Zbigniew Banaszkiewicz /
.
/Fot. Zbigniew Banaszkiewicz /

Czym bowiem, jak nie działalnością istot pozaziemskich można wytłumaczyć istnienie takiego oto przejścia dla pieszych na ul. 21 stycznia w miejscowości Przeczyce na Śląsku? Trudno przecież przypuszczać, aby na pomysł usytuowania "zebry" tak, by prowadziła przechodniów wprost do rowu wypełnionego wodą, mógł wpaść ktokolwiek z człekokształtnych.

Zdjęcie

A może lokalny samorząd wdraża kompleksowy śmiały program poprawy bezpieczeństwa w gminie. Obejmuje on m.in. "uzebrowienie" dróg /Fot. Zbigniew Banaszkiewicz /
A może lokalny samorząd wdraża kompleksowy śmiały program poprawy bezpieczeństwa w gminie. Obejmuje on m.in. "uzebrowienie" dróg
/Fot. Zbigniew Banaszkiewicz /

Nie znamy oczywiście motywów, którymi kierowali się kosmici. Być może chcieli zbadać empirycznie orientację ziemian w terenie, ich refleks, umiejętność przystosowywania się do nietypowych rozwiązań w zakresie drogownictwa. Może nie do końca rozumieją przeznaczenie poprzecznych białych pasów namalowanych na jezdni i postanowili wyjaśnić tę zagadkę poprzez eksperyment, połączony z późniejszą obserwacją ludzkich zachowań. A może uczynili to po prostu z czystej, kosmicznej złośliwości...

Reklama

Jeżeli odrzucimy hipotezę o ingerencji gości z odległych rejonów Wszechświata w infrastrukturę drogową w Przeczycach, będziemy mieli kłopot. Po długotrwałej i intensywnej burzy mózgów sporządziliśmy krótką listę innych - nie ukrywamy, zdecydowanie mniej prawdopodobnych - wytłumaczeń dziwnej lokalizacji rzeczonego przejścia dla pieszych.

Lokalny samorząd wdraża kompleksowy śmiały program poprawy bezpieczeństwa w gminie. Obejmuje on m.in. "uzebrowienie" dróg. Niestety, pod koniec roku do zrealizowania planu wciąż brakowało jednego przejścia dla pieszych, a ponieważ zbliżał się termin zamykania budżetu, więc w pośpiechu wykonano je tam gdzie wykonano. 

Proszę zwrócić uwagę na widoczny na zdjęciu szyld ze skądinąd samym w sobie  interesującym napisem "Sklep wędkarski w barze". Czy zatem za sprawą nie stoi przypadkiem miejscowe koło gospodyń wiejskich? Niewiasty, chcąc powstrzymać swoich wędkarzy przed zbyt częstymi wizytami w sklepie, zastawiły na nich sprytną pułapkę. Niepoprawnym amatorom łowienia ryb grozi nagłe otrzeźwienie w postaci kąpieli w cieku wodnym.

Wspomniany sklep wędkarski odwiedzali pracownicy firmy, wykonującej przejścia dla pieszych w Przeczycach. A wiadomo - jak człowiek sobie powędkuje, dopada go fantazja. I to ona podpowiedziała, by namalować białe pasy i ustawić znaki "przejście dla pieszych" w tak niecodziennym miejscu.

Zdjęcie

Miejscowość Trybsz na Spiszu /poboczem.pl
Miejscowość Trybsz na Spiszu
/poboczem.pl

No nie, wersja z kosmitami wydaje nam się bardziej racjonalna... Tym bardziej, że jakiś czas temu sami trafiliśmy na jednoznaczny dowód ich obecności w naszym pięknym kraju. Konkretnie we wsi Trybsz na Spiszu, gdzie na wyjeździe jednej z miejscowych ulic przybysze z odległej niewątpliwie galaktyki ustawili solidny, betonowy słup (ba, nawet nadali mu numer!). Z wyraźnym przesłaniem: nie tylko piesi powinni mieć się na baczności przed ufoludkami, ale także kierowcy...     

***

Współtwórz razem z nami pierwszy serwis internetowy dokumentujący polską drogową paranoję. Byłeś świadkiem niecodziennego zdarzenia? Zamiast "prawie nówki" handlarz chciał ci "wcisnąć" złom? Straciłeś dwa dni urlopu w wydziale komunikacji i odesłano cię z kwitkiem? Napisz do nas! Jesteśmy po to, by tępić polskie samochodowe patologie! Najciekawsze sprawy na pewno pojawią się na łamach naszego serwisu. Zjedź na pobocze i buduj z nami wirtualny mur, który odgrodzi nas od rodzimej drogowej głupoty!

Zrobiłeś niecodzienne zdjęcie i chcesz się nim pochwalić? Nakręciłeś ciekawy filmik i nie wiesz co z nim zrobić? Załóż swój profil na POBOCZU i pokaż swą twórczość całemu światu!  Tutaj możesz to zrobić.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony