Uparty rowerzysta kontra agresywny kierowca

​Większość agresywnych spięć na drodze ma miejsce wtedy, kiedy spotka się dwóch delikwentów, którzy będą bronić swoich racji za wszelką cenę. Zwykle owej racji nie mając. Tak też było w tym przypadku.

Zdjęcie

Kierowca Mitsubishi ASX postanowił "ukarać" rowerzystę, przejeżdżając mu po rowerze /
Kierowca Mitsubishi ASX postanowił "ukarać" rowerzystę, przejeżdżając mu po rowerze
/

Na nagraniu widzimy rowerzystę z gatunku tych, którzy czują się pewnie w ruchu drogowym i starają się jechać szybciej, niż samochody. Nic więc dziwnego, że widząc remonty na drodze i zwężenia uznał, że one go nie dotyczą. Skoro przy krawędzi pasa jest namalowany znak, że jego skrajna część przeznaczona jest dla rowerów, to znaczy, że tylko on może tam jechać. Nawet jeśli samochody, są zmuszone przez chwilę z tej części jezdni też skorzystać.

Rowerzysty to jednak nie obchodzi, skoro on może tędy jechać, to będzie jechał, choćby musiał zderzyć się z samochodem. Co też zrobił. Najwyraźniej honor i głębokie przekonanie co do własnej racji nie pozwoliło mu przez kilkanaście metrów jechać za samochodem.

Reklama

Minął więc czerwone Mitsubishi ASX (krzycząc przeraźliwie), zawadzając o nie. Na taką z kolei zniewagę nie mógł pozwolić sobie kierowca samochodu, który najpierw uderzył w tylne koło roweru, a następnie... wjechał na niego i próbował zafundować rowerzyście przejażdżkę na masce auta.

Cóż można dodać... "zaczął" bezmyślny rowerzysta, ale okazuje się, że obaj są siebie warci.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony