Uwaga na pijane zwierzęta

Pewien poseł, zatrzymany przez policję za prowadzenie samochodu po pijaku, tłumaczył się, że jest wielkim miłośnikiem owoców, a alkohol w jego organizmie pochodzi z jabłek zjedzonych w dużych ilościach przed podróżą.

Zdjęcie

    /AFP
   
/AFP
Ta argumentacja została wyszydzona przez media, chyba jednak niesłusznie, czego dowodzą najświeższe doniesienia ze Skandynawii.

Oto jeden z mieszkańców południowej Szwecji natknął się w sadzie na kompletnie pijanego łosia, który stracił równowagę i utknął na jabłoni, nie potrafiąc samodzielnie wydostać się z pułapki. Okazuje się, że nietrzeźwe łosie to widok w Szwecji dość pospolity. Zwłaszcza jesienią, kiedy dojrzewają jabłka.

Reklama

Zdjęcie

  Pijany łoś na drzewie
  Pijany łoś na drzewie

Zobacz również:

  • Zanim szwedzkim dziennikarzom udało się położyć na dach pseudomercedesa klasy A, tylko nieliczni ludzie na świecie mieli pojęcia, o co tak właściwie chodzi w teście łosia. więcej

Sprawa jest wbrew pozorom poważna, bo aż strach pomyśleć, co mogłoby się stać, gdyby taki nawalony łoś wyszedł na ruchliwą drogę. Zwłaszcza, że problem nietrzeźwości zwierząt jest najwyraźniej lekceważony przez policję. Załogi patrolujących szosy radiowozów nie są przygotowane do kontrolowania leśnej zwierzyny za pomocą alkomatów. Czy nie należałoby się zatem zastanowić przynajmniej nad wprowadzeniem na obszarach leśnych nowego drogowego znaku ostrzegawczego: "Uwaga na pijane zwierzęta"?

W kontekście wydarzeń w Szwecji nowego wymiaru nabiera pojęcie: "test łosia".

Być może już wkrótce będziemy świadkami takich oto rozmów. Poseł pyta posła:

- "Cześć stary, słyszałem, że chcą ci odebrać prawo jazdy. Za co?...

- No cóż, nie przeszedłem testu łosia..."

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony