V.I.P. czyli król szos

Kierowcy samochodów nie przepadają za motocyklistami. Dlaczego? Przecież trafiają się wśród nich naprawdę fajne chłopaki. I pomysłowe. Tacy jak ten na filmie...

Zdjęcie

  Skrót V.I.P. rozumiemy. Co jednak oznaczają litery SLU?
  Skrót V.I.P. rozumiemy. Co jednak oznaczają litery SLU?
Nakładka, którą zasłonił numer rejestracyjny swojego pojazdu (jakim cudem nie zwróciła na to uwagi policja?!), nie pozostawia żadnej wątpliwości - to V.I.P. Do tego światowiec. Motocykl ma japoński, ale z elementami graficznymi sugerującymi miłość do Stanów Zjednoczonych. Nosi koszulkę z napisem po polsku, ale odzywa się w języku, określanym potocznie jako "łacina", który, wyjaśnijmy od razu nie zorientowanym, nie ma nic wspólnego ze szlachetną mową Cycerona i Seneki.

Reklama

Nad tablicą rejestracyjną logo znanego producenta mocnych alkoholi. Na tylnym siedzeniu pod gustowną siateczką zapasowy kask. A nuż uda się wyrwać po drodze jakąś panienkę?

Król szos. To właśni tacy jak on budzą nas w nocy rykiem silników swoich maszyn, a w dzień popisują się jazdą na jednym, tylnym kole po ruchliwych ulicach w centrach miast.

Spójrzmy jeszcze raz na rejestrację... Skrót V.I.P. rozumiemy. Co jednak oznaczają litery SLU? Czy nie powinno być SKU, od słów "sp..., ku...", którymi zareagował na zwróconą mu uwagę, że 200 km/godz. przy przejeździe przez Kraków to jednak zbyt szybko.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony