Volvo, którego nie da się sprzedać

Gdyby sporządzić samochodowy słownik wyrazów bliskoznacznych pod hasłem Volvo znajdowałaby się wyrazy "nuda" i "bezpieczeństwo".

Zdjęcie

  Volvo S60
/
Szwedzi przyzwyczaili nas do tego, że dłużej od ich modeli produkowane są tylko łada niva i sól kamienna. Oczywiście, gdy coś jest dobre, nie ma sensu tego zmieniać...

Pamiętajmy jednak, że słowo Volvo, przez wiele lat kojarzono głównie z bezpieczeństwem. Wygląda na to, że wprowadzając do produkcji nową generacje modelu S60, Szwedzi postanowili być wierni tradycji. I nie chodzi wyłącznie o to, że samochód wyposażony jest w więcej służącej bezpieczeństwu elektroniki niż niejedna rosyjska elektrownia atomowa... Po raz pierwszy w historii zadbano bowiem o bezpieczeństwo tych, którzy zainteresują się tym modelem za kilka lat!

Reklama

Jak powszechnie wiadomo, lepiej nie kupować samochodów, którymi producent rozpoczyna cykl produkcyjny. Większość egzemplarzy prześladują bowiem choroby wieku dziecięcego, po kilku latach auto staje się jeżdżącą skarbonką.

Pytanie, w jaki sposób zwykły, nie mający pojęcia o samochodach śmiertelnik sprawdzić ma, czy interesujące go używane auto nie pochodzi przypadkiem z pierwszej serii produkcyjnej? Zadanie jest niezwykle trudne, nie wszyscy potrafią przecież rozszyfrować VIN i znają historię danego modelu.

Na szczęście, odpowiedzialni Szwedzi postanowili ułatwić nam sprawę. Nowe S60, które trafia właśnie do zachodnioeuropejskich salonów otrzymało specjalną nazwę - S60 "intro edition" (dla tych, co znają tylko łacinę podwórkową - edycja początkowa). Za parę lat nie będziemy więc musieli zastanawiać się, czy samochód trapiony jest usterkami wieku dziecięcego - wystarczy, że zapytamy sprzedawcę o nazwę wersji wyposażeniowej.

Oczywiście w mniej komfortowej sytuacji znajdą się pechowcy, którzy zdecydowali się nabyć takie auto jako nowe. Mają oni spore szanse na to, by męczyć się ze swoim S60 do [...] śmierci. Oczywiście powolnej i naturalnej, bo w przypadku volvo, na szybki, wybawiający od przyziemnych problemów zgon w wypadku nie ma co liczyć.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony