W Mercedesie pobili się o kiełbaski!

Takiego przebiegu walnego posiedzenia akcjonariuszy Daimlera nikt się nie spodziewał.

Zdjęcie

Trudno się oprzeć apetycznym kiełbaskom. Szczególnie akcjonariuszom Daimlera /Jerzy Ciszewski /Reporter
Trudno się oprzeć apetycznym kiełbaskom. Szczególnie akcjonariuszom Daimlera
/Jerzy Ciszewski /Reporter

Wkrótce po rozpoczęciu obrad sytuacja stała się tak napięta, że interweniować musiała policja. Dwójka akcjonariuszy pokłóciła się o... darmowe kiełbaski. Jak relacjonują świadkowie - doszło nawet do rękoczynów!

Jednym z punktów posiedzenia był - tradycyjny dla tego typu zgromadzeń - posiłek. By uniknąć dantejskich scen, do jakich dochodzi w supermarketach, gdy przed świętami "na rybnym rzucą karpia", władze Daimlera zadbały o odpowiedni zapas kiełbasek. Dla 5,5 tys. uczestników walnego zgromadzenia zamówiono ich aż 12,5 tys. Statystycznie na głowę jednego akcjonariusza przypadało więc po 2,27 "wursta".

Reklama

Wszystko było w jak najlepszym porządku do czasu, gdy jeden z akcjonariuszy postanowił, zabrać kilka kiełbasek do domu. To rozwścieczyło inną akcjonariuszkę, która w dosadny sposób zwróciła mu uwagę. Po tym wydarzeniu sytuacja przybrała "dynamiczny obrót". Donośna wymiana zdań przerodziła się w szarpaninę.

Warto dodać, że jednym z punktów posiedzenia akcjonariuszy było ustalenie wysokości dywidendy. W tym roku wyniosła ona 3,25 euro na 1 akcję, co jest najwyższym wynikiem w giełdowej historii Daimlera! Niemcy zawdzięczają go temu, że marzec był najlepszy miesiącem od początku istnienia firmy - sprzedano wtedy niemal 200 tys. samochodów!

Niemieckie media podkreślają, że 3,25 euro pozwala na zakup aż dwóch opakowań kiełbasek w sieci niemieckich dyskontów "Aldi"...

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony