W Polsce najlepiej jest być osobą niepełnosprawną

Piątek, 30 stycznia 2015 (14:36)

Wprawdzie w setkach instytucji państwowych wciąż brakuje podjazdów i wind dla osób na wózkach, a wysokość renty za uszczerbek na zdrowiu zbliża nas raczej do Trzeciego Świata niż Europy, ale dla niepełnosprawnych są one przecież zbędne. Większości z nich powodzi się bowiem zdecydowanie lepiej, niż reszcie społeczeństwa. Skąd taki wniosek? Wystarczy przejść się po parkingach centrów handlowych...

Zdjęcie

Niepełnosprawny? /
Niepełnosprawny?
/


Niepełnosprawni umysłowo?

Wciąż zachodzimy w głowę, skąd biorą się półinteligenci, którzy codziennie parkują swoje samochody na miejscach dla inwalidów. Wiemy natomiast, że z tymi zakompleksionymi geniuszami trudno jest walczyć. Gdy tylko zwróci się im uwagę z prędkością karabinu maszynowego sypią się na nas obraźliwe... czytaj więcej

Na miejscach oznaczonych symbolem człowieka na wózku najczęściej spotkać można pachnące świeżością audi, BMW i mercedesy. Często trafiają się również luksusowe SUVy i auta sportowe. Ponieważ temat wydał nam się interesujący, postanowiliśmy przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, które pozwoliłoby nam ustalić źródła tak obfitych zarobków osób niepełnosprawnych. Ku naszemu zdziwieniu okazało się, że żaden z parkujących tam samochodów nie miał za szybą legitymacji uprawniającej do parkowania na miejscach dla niepełnosprawnych. Co więcej, ich kierowcy nie mieli najmniejszych problemów z poruszaniem się o własnych siłach.

Reklama

Zdjęcie

Niepełnosprawny?
/

Zagadywani przez nas, mieli natomiast problemy z logicznym wysławianiem się oraz nadużywaniem słów potocznie uznawanych za wulgarne. Po kilkuminutowej wymianie zdań niektórym ujawniał się również syndrom luźnych rąk - pojawiały się nieskoordynowane ruchy kończyn górnych oraz szczękościsk połączony ze ślinotokiem. Doszliśmy więc do wniosku, że mimo iż nie posiadają legitymacji, być może są to osoby upośledzone umysłowo? Pytanie tylko, czy tak dotknięty przez los obywatel powinien mieć możliwość uzyskania prawa jazdy? Przecież jeśli nie potrafi opanować się na parkingu, Bóg jeden wie, jak zachowa się przy prędkości 130 km/h na autostradzie.

Zdjęcie

Niepełnosprawni?
/poboczem.pl

Korzystając z okazji pragniemy więc przypomnieć wszystkim szczodrze obdarzonym gotówką obywatelom, że symbol człowieka na wózku nie oznacza miejsca dla tych, którzy "się wożą", ale dla tych, którzy z niezależnych od siebie przyczyn muszą być wożeni, bynajmniej nie przez osobistego szofera. Jesteśmy nawet w stanie zrozumieć, że w pewnych kręgach mieszanie się z parkingowym plebsem nie przystoi, ale jeśli nie potraficie zaparkować tak jak wszyscy (czyli waszym zdaniem motłoch) może wybierzcie się na zakupy taksówką? Po pierwsze was stać, a po drugie - wysilcie się przez chwilę, postarajcie skupić i pomyślcie - podjechanie autem pod same drzwi supermarketu to jest dopiero szpan!

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl