W PRL każde dziecko wiedziało, że…

Nie brakuje ludzi przeświadczonych, że światem rządzi wielki spisek. Wszystko, co widzimy, czym się emocjonujemy, to pozory, ułuda, fatamorgana.

Zdjęcie

  Zakulisowe machinacje ciemnych mocy doprowadziły do upadku rodzimego przemysłu samochodowego. Na pierwszym planie beskid. W tle syrenka
W rzeczywistości jesteśmy tylko marionetkami w teatrze zdarzeń. Za sznurki pociąga wszechmocny reżyser - tajemnicza grupa kilku, może kilkunastu mrocznych postaci, których nazwisk nie znamy, a narodowości jedynie się domyślamy. Wszelkie zło, którego doświadcza ludzkość, dzieje się za ich przyczyną.

Trzeba przyznać, że niewiele jest obszarów życia, które utwierdzałyby zwolenników teorii spiskowej w ich przekonaniach tak, jak motoryzacja.

Reklama

W ciągu ostatnich stu lat we wszystkich dziedzinach techniki nastąpił niewyobrażalny wręcz postęp. A samochody, tak jak u zarania swego istnienia, wciąż są napędzane paliwami ropopochodnymi. Dlaczego? To sprawka koncernów naftowych, które skutecznie sabotują badania, zmierzające do zastąpienia benzyny i oleju napędowego innymi, tańszymi paliwami. W sejfach spoczywają projekty znakomitych silników elektrycznych, na słomę, wodę, powietrze, trociny... Rozwiązania te nigdy jednak nie ujrzą światła dziennego, ponieważ klucze do skrytek są przechowywane przez przedstawicieli lobby naftowego, którzy muszą dbać o jak najwyższe zyski, bo opłacają z nich "rząd światowy". Jasne? Jasne.

Przeciętny, niezorientowany śmiertelnik sądzi, że w branży motoryzacyjnej istnieje konkurencja. Bzdura. Tak naprawdę producent samochodów jest tylko jeden, choć dla niepoznaki działa pod rozmaitymi szyldami. Jak inaczej wytłumaczyć zadziwiające podobieństwa między tej samej klasy pojazdami różnych marek? Bardzo zbliżone wymiary, niemal identyczne osiągi, bliźniacze wyposażenie... Zresztą rzekomo ostro konkurujący ze sobą producenci (ha, ha: producenci...) samochodów, zaopatrują się w części i podzespoły u tych samych dostawców. To nie może być przypadek.

A zdumiewająca zgodność w podporządkowywaniu się obowiązującym trendom stylizacyjnym? Kiedy wchodzi moda na krągłości, wszystkie pojawiające się na rynku nowe modele, nad którymi pracuje się przecież latami, mają obłe kształty. Potem wszyscy jak jeden mąż przerzucają się na na zdecydowanie zarysowane krawędzie. No bo "mąż", czyli producent, jest w rzeczywistości tylko jeden...

Zobacz również:

Albo przepisy ruchu drogowego... Kto na przykład wymyślił tak surowe ograniczenia prędkości? Wykonujące odgórne instrukcje, manipulowane z ukrycia władze (ha, ha: władze...) poszczególnych państw. Po co? Aby gnębić swoich obywateli mandatami i czerpać z tego źródła ogromną kasę. Komu ją przekazują? Nietrudno zgadnąć...

Globalni spiskowcy wzięli sobie na cel zwłaszcza Polaków.

W PRL każde dziecko wiedziało, że pod powierzchnią naszego pięknego kraju kryją się przebogate złoża ropy naftowej. Niestety, ich eksploatację uniemożliwiał Związek Radziecki, obłudnie twierdzący, że to odnoga pokładów, znajdujących się na terenie ZSRR. Kiedy wreszcie w miejscowości Karlino polska ropa trysnęła w niebo, otwór szybko zaczopowano, tłumacząc społeczeństwu, że to tylko wybryk natury, parę niewartych uwagi baryłek... Teraz sytuacja geopolityczna się zmieniła, ale wielkiej ropy nadal nie wydobywamy. Spisek działa...

Zakulisowe machinacje ciemnych mocy doprowadziły do upadku rodzimego przemysłu samochodowego. Z obawy, że znakomite konstrukcje polskich inżynierów zawojują świat i zagrożą interesom finansującego "rząd światowy" Superproducenta. Tylko naiwniacy nie dostrzegają tej oczywistej oczywistości.

Polscy kierowcy są również szczególnie prześladowani przez zagraniczną policję. Ostatnio uwzięli się na nas Słowacy, czego dowodem są liczne skargi rodaków na internetowych forach.

Ale nic to - wytrzymamy. Najważniejsze, że jesteśmy świadomi prawdziwych powodów naszych narodowych nieszczęść.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony