Wandal uszkodził Porsche znanego artysty

Wtorek, 11 sierpnia 2015 (11:40)

Przykład na to, że głupota ludzka nie zna granic, a alkohol tylko ten fakt uwypukla.

Zdjęcie

Na szczęście policji udało się już ustalić tożsamość wandala /
Na szczęście policji udało się już ustalić tożsamość wandala
/

Od czasu do czasu można spotkać się z informacją, że jakiś wandal zniszczył jeden lub kilka samochodów. Zwykle są to pijani młodzieńcy, którzy wracając z całonocnej imprezy skaczą po maskach aut, ewentualnie starsi ludzie, przy pomocy gwoździa dający do zrozumienia, że nie podoba im się czyiś sposób parkowania.

Niedawno jednak w Czechach miała miejsce podobna sytuacja, która w ostatnich dniach nabrała sporego rozgłosu, a to dlatego, że ofiarą wandala padło Porsche znanego muzyka i aktora Daniela Landy.

Otóż pewien młodzieniec, przechadzając się z dziewczyną i popijając piwo, zainteresował się rzeczoną "dziewięćsetjedenastką". Obszedł ją, wyraźnie ucieszony, a następnie... wrzucił zapalonego papierosa do bocznego wlotu powietrza, oblał auto piwem, opluł i wygiął lusterko. Po chwili zastanowienia postanowił jeszcze, przy pomocy leżącego obok kamienia, porysować lakier na wszystkich niemal elementach samochodu.

Reklama

Wandal uszkodził Porsche znanego artysty /poboczem.pl

W całym zdarzeniu najbardziej zaskakuje głupota młodego wandala. Pomijając czysty idiotyzm, jakim jest niszczenie cudzego auta, warto zwrócić uwagę na fakt, że robi on to w biały dzień (tuż po godzinie 13), a także dokładnie pod okiem nie jednej, ale dwóch kamer! Obie zarejestrowały całe zdarzenie, a także twarz sprawcy oraz jego towarzyszki.

Zastanawiająca jest też obojętność osób, które przechodzą obok i widzą, jak "pomysłowy" młodzieniec rysuje kamieniem lakier Porsche. Dwie z nich co prawda zatrzymały się, ale widok uszkodzonego samochodu nie skłonił ich do podjęcia jakichkolwiek działań.

Na szczęście policji udało się już ustalić tożsamość wandala - to niejaki Peter V., ponoć "bardzo dobry chłopiec". Spowodowane przez niego straty wyceniono wstępnie na 60 000 koron, czyli około 9300 zł. Za swój czyn odpowie przed sądem, a poza karą pieniężną, grozi mu nawet rok pozbawienia wolności.

To jednak nie koniec kłopotów Petera - fanów Daniela Landy rozsierdziło to skandaliczne zachowanie i grożą chłopakowi linczem. Piosenkarz wezwał publicznie do pozostawienia sprawy wymiarowi sprawiedliwości, ale trudno powiedzieć czy wszyscy wezmą to sobie do serca.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl