Więcej kultury, chamie!

Na całym świecie Polacy słyną ze swej gościnności i życzliwości w stosunku do innych. To prawda. Potwierdzenie tej opinii codziennie spotkać można na naszych drogach.

Zdjęcie

/poboczem.pl
Jako jedyni w Europie każdego, komu uda się wcisnąć przed nasze auto witamy ognistą salwą z "długich", w trosce o bezpieczeństwo przechodzących przez przejście pieszych rozganiamy ich klaksonem, a pana, który zaparkował swój samochód na upatrzonym przez nas miejscu entuzjastycznie pozdrawiamy błyskawicznym wzwodem środkowego palca.

Dbamy też o drogowe bezpieczeństwo. By nauczyć innych przestrzegania prędkości, pełzając uporczywie trzymamy się lewego pasa i zajeżdżamy drogę nieokiełznanym motocyklistom. Potrafimy również zatroszczyć się o czyjeś mienie. Nie chcąc obijać drzwi stojącym obok samochodom, jeśli to tylko możliwe, parkujemy na szerszych miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych.

Reklama

Biorąc powyższe pod uwagę, zachodzimy w głowę, w jakim celu ruszyła właśnie kampania społeczna, która zwrócić ma uwagę kierowców na kulturalne zachowanie na drodze? W największych miastach Polski pojawiły się bilbordy namawiające do szanowania innych uczestników ruchu, wzajemnej życzliwości i respektowania przepisów. Naszym zdaniem jest ona całkowicie zbędna, z czystej ciekawości postanowiliśmy jednak sprawdzić, co o takim pomyśle myślą inni kierowcy.

Niestety, zadanie nas przerosło.

Gdy zapukaliśmy do stojącego na światłach samochodu, jedyne co dało się usłyszeć przez zamykającą się szybę, to prezydencko-dystyngowane "spieprzaj dziadu". Oczywiście nie mamy do nikogo pretensji. Wypowiadający te słowa kierowca zapewne troszczył się o to, by ruszając z piskiem opon przypadkiem nie przejechać nam po nodze. I na pewno darzył nas szacunkiem. A dokładniej, miał w głębokim poszanowaniu...

PR

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl
Autor:

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony