Wiosna. Chłopcy na motocyklach zaczęli zabijać

​"Już wiosna kalendarzowa, niebawem przyjdzie prawdziwa, i tylko patrzeć, i tylko patrzeć, jak chłopcy będą podrywać" - głoszą słowa starej piosenki. I wszystko się zgadza. No, prawie: wiosna przyszła, a chłopcy... Chłopcy na motocyklach zaczęli zabijać. Oby tylko siebie.

Zdjęcie

. /Fot. Mikołaj Zacharow /Reporter
.
/Fot. Mikołaj Zacharow /Reporter

Wraz z początkiem nowego sezonu motocyklowego odżyły stare konflikty miłośników jednośladów z kierowcami samochodów. Spójrzcie na sytuację zarejestrowaną na filmie. Kto ponosi winę za tę kolizję? Motocyklista pewnie będzie tłumaczył się tak: "Pomykałem sobie spokojnie, swoim pasem, czyli między liniami, aż tu nagle jakiś kretyn w audiku wpakował mi się wprost pod kółko; nie miałem żadnych szans, by nie walnąć go w kufer". A co na to kierowca samochodu? "Fakt, najechałem na linię, ale co w tym dziwnego, wszyscy tak robią; i niby skąd mogłem przypuszczać, że środkiem jezdni będzie zasuwał jakiś kretyn na motorze?"

Lista wzajemnych pretensji motocyklistów i kierowców aut jest długa i wielokrotnie opisywana. Czy ktoś zastanowił się jednak nad rolą, jaką w owych animozjach odgrywają ukryte męskie kompleksy?

Reklama

Jesteś właścicielem rodzinnego kompaktu, którego konstruktorzy uczynili wszystko, abyś nie zrobił sobie krzywdy i nie szkodził środowisku naturalnemu. Jedziesz obłożony poduszkami powietrznymi, pilnowany przez wymyślne systemy bezpieczeństwa, chłodzony klimatyzacją, z fotelikiem dla dzieciaka na tylnej kanapie, bagażnikiem idealnie nadającym się do zapakowania toreb z zakupami z hipermarketu. Elektronika podpowiada ci, kiedy zmienić bieg, nawigacja dba, abyś nie zabłądził w drodze do domu, dzięki telefonicznej instalacji głośnomówiącej możesz bez odrywania rąk od kierownicy wysłuchać żony, która prosi o kupno warzyw na rosół...

Jak możesz się czuć w konfrontacji z odzianym od stóp do głów w czarną skórę facetem, dosiadającym wściekle szybką hondę czy inne suzuki? Jak ostatni frajer. I nieważne, że gdy ów rasowo prezentujący się osobnik zdejmie kask, wyłoni się zza niego pucułowata twarz zastępcy kierownika działu rozliczeń finansowych w korporacji czy siwe, przerzedzone włosy nobliwego radcy prawnego  w wieku przedemerytalnym. Liczy się ogólne wrażenie. Do tego dochodzi piekąca zazdrość, gdy za plecami motocyklisty ujrzysz przylegającą do niego całym ciałem dziewczynę w obcisłym kombinezonie...

Motocyklista  jest otoczony przez potencjalnych morderców

"…zawsze z zazdrością patrzę na to jak mijają mnie motocykliści. Ja stoję w korku, zaś oni, z mniejszym lub większym trudem, przeciskają się pomiędzy autami prąc do przodu. Każdy skrawek drogi wykorzystują do tego, by choć lekko pohałasować, niby przypadkiem omsknie im się ręka na manetce i... czytaj więcej

Odpowiednio wystylizowani motocykliści wyglądają niczym przybysze z innego świata. Wojownicy ninja czy mroczni rycerze w powieści fantasy. Trzeba też przyznać, że dbają o podtrzymanie takiego wizerunku. Jeden ze znajomych opowiadał o swojej wizycie w sklepie dla harleyowców. Te groźne spojrzenia, długie brody, kolczyki w uszach, specyficzny język, charakterystyczny sposób witania się... Rzecz działa się na Śląsku, lecz ci ludzie pozowali na członków motocyklowego gangu z przedmieść Los Angeles lub co najmniej na dublerów głównych bohaterów filmu "Easy Rider". Czy można się dziwić, że mają za nic kierowców masowo produkowanych samochodów, napędzanych mikroskopijnymi  silnikami wykonanymi w technologii downsizingu?

"Patrz w lusterka, motocykliści są wszędzie"... Tylko że to patrzenie może prowadzić do paskudnej frustracji...

Pierwsze słońce, pierwsi motocykliści, pierwsze ofiary /poboczem.pl

Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !

Kto jest winny zderzenia Audi i motocyklisty?

  • 35%
  • 65%
głosów: 6649

AUTOREM TEGO KONTROWERSYJNEGO  TEKSTU JEST CZYTELNIK O NICKU "FIACIK". NIE ZGADZASZ SIĘ Z NIM, NAPISZ NA POBOCZEM.PL

Współtwórz razem z nami pierwszy serwis internetowy dokumentujący polską drogową paranoję.  Byłeś świadkiem niecodziennego zdarzenia? Zamiast "prawie nówki" handlarz chciał Ci "wcisnąć" złom? Straciłeś dwa dni urlopu w wydziale komunikacji i odesłano Cię z kwitkiem? Napisz do nas! Jesteśmy po to, by tępić polskie samochodowe patologie! Najciekawsze sprawy na pewno pojawią się na łamach naszego serwisu.  Zjedź na pobocze i buduj z nami wirtualny mur, który odgrodzi nas od rodzimej drogowej głupoty!

Zrobiłeś niecodzienne zdjęcie i chcesz się nim pochwalić? Nakręciłeś ciekawy filmik i nie wiesz co z nim zrobić? Załóż swój profil na POBOCZU i pokaż swą twórczość całemu światu!

Konto autora "Fiacik"  zobaczysz  po kliknięciu w avatar.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl
Autor:

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony