Wjechał Bentleyem na plażę… i utknął

Wyjątkowym brakiem wyobraźni popisał się pewien rosyjski młodzian, który postanowił urządzić sobie przejażdżkę po plaży Bentleyem.

Zdjęcie

Bentley Continental Flying Spur ma napęd na cztery koła. Ale zdecydowanie nie z myślą o takich zastosowaniach wyposażono go w 4x4 /
Bentley Continental Flying Spur ma napęd na cztery koła. Ale zdecydowanie nie z myślą o takich zastosowaniach wyposażono go w 4x4
/

Dla wielu osób określenie "napęd na cztery koła" ma wręcz magiczny wydźwięk. Widzą oni w nim nie system poprawiający trakcję, ale magiczne urządzenie, które zapewnia każdemu pojazdowi świetne właściwości terenowe.

Efektem takiego toku myślenia są zwykle bezradne miny kierowców tego typu aut, na których twarzach maluje się smutek zmieszany z zaskoczeniem, kiedy okaże się, że ich samochód z 4x4 utknął zaraz po zjechaniu z asfaltu.

Reklama

Tego typu przykładów jest dość sporo, ale i tak ten z filmu umieszczonego poniżej, zasługuje na szczególne wyróżnienie. Pewien młody Rosjanin postanowił bowiem wjechać na plażę... Bentleyem Continentalem Flying Spur. Już sama myśl opuszczenia tą luksusową limuzyną asfaltu wydaje się być niezbyt rozsądna, ale pomysł jeżdżenia nią po głębokim, kopnym i wilgotnym piasku? Niedorzeczne.

Nie wiemy co prawda jak owa przygoda się zaczęła, ale wiemy jak skończyła. Bezradnie mielącego kołami Bentleya na plaży w Marazion (Wielka Brytania) próbowali najpierw wyciągnąć postronni ludzie, a później do akcji wkroczył traktor. On również nie miał łatwego zadania, o czym możecie przekonać się na poniższym filmie.

Przy okazji przypominamy, że napęd 4x4 w większości samochodów (np. w Bentleyu właśnie) ma za zadanie ułatwiać przenoszenie mocy na asfalt. Słowo "asfalt" jest tu kluczowe.

...no i zakopał się /poboczem.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony