Włamał się do salonu i ukradł motocykle. Ładowarką do kontenerów

Australijska policja z Ipswich zatrzymała mężczyznę, który usiłował ukraść dwa motocykle z pobliskiego salonu. Brzmi jak typowa policyjna interwencja, ale przebieg całego zdarzenia był bardzo daleki od "typowego".

Zdjęcie

/Policja
/Policja
Złodziej ukradł auto Kaczyńskiej. I szybciutko oddał

Zaledwie kilka godzin zajęło policji odnalezienie - należącego do Marty Kaczyńskiej - Audi Q7 skradzionego w ubiegłym tygodniu w Sopocie. Policjaci nie musieli daleko szukać. Wkrótce po kradzieży samochód dyskretnie został "podstawiony" pod jedną z trójmiejskich komend... czytaj więcej

Krótko przed godziną czwartą nad ranem policja została zaalarmowana przez jednego ze świadków, że ktoś usiłuje włamać się do salonu motocyklowego mieszczącego się przy Brisbane Road. By dostać się do środka, włamywacz użył wcześniej ukradzionej kilkutonowej ładowarki do kontenerów.

Po zmaganiach z witryną, "pomysłowy" przestępca przyczepił za pomocą pasów transportowych do przedniej części maszyny dwa motocykle crossowe i odjechał. Niedługo po tym policja namierzyła oddalającego się sprawcę. Widząc to, włamywacz opuścił przednie ramię ładowarki, pozbywając się wcześniej skradzionych motocykli i zaszarżował na ściągający go radiowóz.

Reklama

Policja nie mogąc skłonić przestępcy do zatrzymania się, ścigała go przez kilkadziesiąt minut. W tym czasie kierowca zniszczył wiele ogrodzeń, płotów oraz elementów miejskiej infrastruktury. W finalnym akcie desperacji sprawca podjął się ucieczki przez tory kolejowe. Policja szybko poinformowała dyspozytora ruchu o sytuacji, który wstrzymał ruch pociągów na tej trasie.

Finalnie sprawca został złapany przy pomocy oddziału z psami tropiącymi, krótko przed piątą nad ranem. Ukrywał się w wysokiej trawie w jednym z pobliskich potoków. 41-letni mieszkaniec Dinmore odpowie za włamanie i kradzież, akty wandalizmu, niebezpieczną jazdę, jazdę torami kolejowymi, a także za ucieczkę przed policją.

Ukradł motocykle z salonu przy pomocy ładowarki /Policja

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony