Wnioski BMW! Wnioski!

Bywa, że w komentarzach zarzucacie nam stronniczość - szczególnie wyczuleni na swoim punkcie wydają się być właściciele BMW.

Zdjęcie

O ile do wczoraj twierdzenie, że szykanujemy tę markę miało w sobie tyle samo prawdy, co przemówienia polityków w czasie kampanii wyborczej, o tyle dziś wasze uwagi mogą być jak najbardziej uzasadnione.

Po Grand Prix Brazylii nasza sympatia do BMW stopniała do tego stopnia, że nawet wychuchana eMka naczelnego wisi już na allegro... Przykro nam to mówić, ale chyba każdy, kto śledził tegoroczny cykl wyścigów Formuły 1 przyzna, że poza nielicznymi wyjątkami team BMW-Sauber wykazał się w tym sezonie błyskotliwością Kononowicza i elastycznością marmurowego fallusa. To, co działo się na torze Interlagos wołało o pomstę do nieba, jak się okazało skutecznie, bo w końcówce nawet bogowie zapłakali nad losem Roberta...

Reklama

Prawdę mówiąc, wcale nie jesteśmy zaskoczeni. Po przeanalizowaniu sezonu widać, że Niemcy wciąż stosują typową dla siebie taktykę. Bezlitosny Blitzkrieg na początku wprawił wszystkich w osłupienie - BMW udowodniło, że potrafi robić szybkie samochody. Potem było już całkiem zwyczajnie.

Gdy niemieccy inżynierowie, zgodnie z tradycją, trwali w przekonaniu o wyższości stworzonego przez nich sprzętu, konkurencja nie próżnowała. Kilka przespanych tygodni sprawiło, że dumni przyjaciele zza Odry zaczęli zbierać łomot nawet od Francuzów. Ostatecznie okazało się, że jedyna prawdziwa Wunder Waffe teamu BMW-Sauber nazywa się Kubica.

Niestety nawet ona nie dała rady - wojny nie wygrywa się w pojedynkę. Dlatego właśnie finał rozegrał się tradycyjnie i bez niespodzianek. Jak to już w historii bywało wygrali Anglicy, Włochów trochę szkoda, a Niemcy liżą rany. I przygotowują się już do kolejnej wojny...

Może chociaż tym razem wyciągną właściwe wnioski.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony